Starptautiskā sadarbība sniedz arvien jaunas iespējas projektu realizācijā

Viļānu apvienības pārvalde 19.Decembris, 2013, 18:19 Projekti 2007-2013

Laikā no šā gada 10. līdz 13.decembrim Baltkrievijā notika starptautiskā speciālistu četru dienu stažēšanās programma projekta „Eiroreģiona „Ezeru zeme” trešais solis” ietvaros. Programmā piedalījās pārstāvji no trīs Latvijas pašvaldībām – Viļānu un Dagdas novadiem un Rēzeknes pilsētas. Viļānu novadu pārstāvēja Viļānu novada pašvaldības izpilddirektore Inga Strūberga.

Vizītes ietvaros programmas dalībnieki viesojās četrās Baltkrievijas pašvaldībās – Verhņedvinskā, Miori, Rossoni un Polockā – kur tikās ar pašvaldību izglītības, sporta, kultūras, tūrisma un citu nozaru speciālistiem, kā arī deputātu un izpildvaras pārstāvjiem. Galvenais programmas mērķis bija iepazīties ar kaimiņvalstu pašvaldību darbu, lai veicinātu divpusēju un trīspusēju projektu sagatavošanu. Tikšanos laikā dalībnieki apsprieda un diskutēja par realizētajiem projektiem, jaunām iecerēm, kā arī turpmāko sadarbību starptautisko projektu realizācijā.

Programmas dalībnieki iepazinās ar augstākminēto pašvaldību ievērojamākajiem apskates objektiem, apmeklēja kultūras un izglītības iestādes, muzejus, svētvietas, baznīcas, kā arī lielākās ražošanas rūpnīcas, fermas. Šobrīd Baltkrievijā aktuāls jautājums ir fermu modernizācija, lai uzlabotu to ražošanas kvalitāti un apjomus, kā arī paaugstinātu ekonomiskos lauksaimniecības rādītājus.

Kā pastāstīja Viļānu novada izpilddirektore I. Strūberga, interesants bija piemiņas zīmes „Eiropas ģeogrāfiskais centrs” apmeklējums, kas atrodas Baltkrievijas senākajā pilsētā Polockā, jo pēc tā katrs apmeklētājs saņēma speciālu sertifikātu, kas apliecina to, ka viesis tiešām apmeklējis šo piemiņas vietu.

„Baltkrievu partneri mūs uzņēma laipni un atvērti, viesošanās laikā guvām ļoti daudz pozitīvu emociju un iespaidu”, tā I. Strūberga.

Starptautiskā speciālistu stāzēšanās programma norisinājās projekta „Eiroreģiona „Ezeru zeme” trešais solis ietvaros, kas paredz kopēju nākotnes plānošanu Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pierobežu teritoriju stabilai sociāli ekonomiskai attīstībai.

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

2013-12-19

Iesaki citiem: