Viļānos ir iegriezies TehnoBuss

Viļānu apvienības pārvalde 25.Maijs, 2017, 21:37 Projekti 2014-2020

TehnoBusa – mobilās inženierzinātņu demonstrāciju laboratorijas – koncepcija jau pirms divām desmitgadēm tika radīta Vācijā, kad darba devēji apzinājās, kā nākotnē būs inženierzinātņu speciālistu trūkums. Tā tika izveidots autobuss  - mobilā laboratorija, lai šai jomai piesaistītu topošos studentus. Pirms diviem gadiem tāds TehnoBuss tika izveidots arī Latvijā un vēl līdz pat šai dienai tas ir vienīgais visā valstī. Vēl rītdien, 26.maijā, TehnoBuss atradīsies Viļānos pie vidusskolas un būs atvērts visiem interesentiem. 

Viļānos TehnoBuss ir iegriezies projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001) ietvaros, lai skolēnus iepazīstinātu ar inženierzinātnēm un iedrošinātu tās studēt nākotnē. Mobilajā laboratorijā var apskatīt vairākas iekārtas, to skaitā arī mūsdienās populāro 3D printeri, kas tepat uz vietas rada dažādus priekšmetus. Jāuzsver, ka šis ir Latvijā radīts printeris.

Galvenā TehnoBusa mērķauditorija ir skolēni. Šodien, piemēram, tajā bija viesojušies vairāk par 100 skolēniem. Tomēr arī pieaugušajiem TehnoBuss ir atvērts. Apskatīt tajā esošās iekārtas varēs rīt, aptuveni līdz plkst.15.00.

Margarita Isajeva
sabiedrisko attiecību speciāliste

Iesaki citiem: