Jauna pastāvīga ekspozīcija „Latgale un tās iedzīvotāji XIX gadsimtā poļu pētnieces Stefānijas Uļanovskas etnogrāfiskajos darbos” Viļānu Novadpētniecības muzejā

Viļānu apvienības pārvalde 15.Decembris, 2017, 15:01 Projekti 2014-2020

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) 2016. gada decembrī izsludināja mērķprogrammas MUZEJU NOZARES ATTĪSTĪBAS PROGRAMMA projektu konkursu. Finansiālu atbalstu saņēma arī Viļānu novadpētniecības muzeja izstrādātais projekta pieteikums „Sekmēt muzeju nozares attīstību, izveidojot pastāvīgo ekspozīciju „Latgale un tās iedzīvotāji XIX gadsimtā poļu pētnieces Stefānijas Uļanovskas etnogrāfiskajos darbos” atbilstoši mūsdienu sabiedrības vajadzībām”.

Ekspozīcija sniedz padziļinātu priekšstatu par poļu pētnieces S. Uļanovskas biogrāfiju un viņas 19.gadsimta beigās savākto etnogrāfisko materiālu Viļānu novada teritorijā. Šī ir pirmā un šobrīd vienīgā ekspozīcija Latvijā un arī Polijā, kas veltīta ievērojamai pētniecei S. Uļanovskai. Ekspozīcija ir pirmais Viļānu novada pašvaldības un Polijas valsts pārstāves – profesores D.K.Rembiszewskas sadarbības rezultātā tapis redzams, taustāms, izglītojošs produkts tālākas sadarbības starp Poliju un Viļānu novada pašvaldību veicināšanai un attīstībai.

Margarita Skangale

Viļānu Novadpētniecības muzeja vadītāja

 

Iesaki citiem: