Fizikas gada pasākumi

Viļānu apvienības pārvalde 20.Maijs, 2019, 14:14 Projekti 2014-2020

2018./19. mācību gads pasludināts par "Fizikas gadu", līdz ar ko vispārējās izglītības iestādēs pastiprināti pievērsta uzmanība fizikas mācīšanai un interešu pulciņu attīstīšanai.

11.05. lai ieinteresētu skolēnus par inženierzinātnēm, apmeklējām Fizikas festivālu. Pasākums notika projekta Nr.8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros. Rīgas Kongresu namā norisinājās lielākais fizikas notikums Latvijā un Baltijā – Latvenergo "FIZMIX Eksperiments" fizikas festivāls. Pasākumā bija plaša bezmaksas programma - fizikas darbnīcas, iedvesmas lekcijas, spēles, meistarklases, skolēnu konkurss un citas aktivitātes. Festivāla programmā apmeklētāji varēja izmērīt gaismas ātrumu ar šokolādi, izaicināt prātu loģiskajā domāšanā, pārcelties virtuālās realitātes pasaulē, sacensties reakcijas ātruma spēlē, iekāpt laika mašīnā un iejusties Tomasa Alva Edisona lomā, nobaudīt gardumus ar šķidrā slāpekļa pildījumu, uzbūvēt lidmašīnu, kļūt par drona pilotu, kopā ar Aerodium tehnisko inženieri iekļūt Holivudas kino aizkulisēs, ienirt okeāna dzīlēs Latvijas brīvās niršanas rekordistes stāstos, lidot kosmosā u.t.t. Brīvdabas skatuves programmā bija iekļauti arī daudzi konkursi ar vērtīgām balvām, dažas tika arī mums.

Informācija un foto: Ilze Valeniece
Viļānu vidusskolas direktora vietniece

2019-05-20

Iesaki citiem: