Viļānos godina Zemessardzes veterānus

Viļānu apvienības pārvalde 17.Decembris, 2019, 14:20 Notikumi

14. decembrī Viļānu kultūras namā notika Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona veterānu godināšanas pasākums. Uzrunājot pasākuma dalībniekus, Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona komandieris majors Edgars Belinskis atgādināja, ka pasākums notiek Latvijas armijas simtgades zīmē, un veterāni ir tie, kas ļoti daudz paveikuši armijas labā: "Jūs visi patiešām esat paveikuši daudz, steidzoties kļūt par savas dzimtenes sargiem laikā, kas nebija viegls. Es ļoti cienu jūsu izlēmību. Jūsu ieguldījums ir ļoti būtisks, un šobrīd mēs varam lepoties, ka spējam būt līdzvērtīgi mūsu partneriem NATO."
Majors Edgars Belinskis pasniedza Zemessardzes 3. Latgales brigādes un bataljona apbalvojumus. Ieradies sveikt veterānus bija arī Zemessardzes Veterānu apvienības priekšnieks majors Ilgvars Baumanis, kurš atzina, ka ZS 32. BN veterānu apvienība ir viena no skaitliski lielākajām, bet veicamo darbu ziņā noteikti uzskatāma par čaklāko.
3. Latgales brigādes kapelāns virsleitnants Rinalds Broks teica, ka vienmēr ar interesi klausās veterānu stāstījumu par Zemessardzes pirmsākumiem, atzīstot, ka šie stāsti ir ļoti interesanti jaunajai paaudzei. Tāpat kapelāns aicināja ar klusuma brīdi pieminēt aizsaulē aizgājušos dienesta biedrus.
Sveikt veterānus – viļāniešus bija ieradies Viļānu novada pašvaldības izpildddirektors Andris Stafeckis. Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona personāla speciāliste štāba virsseržante atgādināja klāteošajiem, ka A.Stafeckis arī ir bataljona zemessargs, tāpēc veterāni noteikti var griezties pie viņa ar saviem jautajumiem.
Ar skaļiem aplausiem pasākuma dalībnieki sveica Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona veterānu priekšnieku virsseržantu Antonu Cauņu, pateicoties kura aktivitātēm bataljona veterāni ierindojušies labāko skaitā. A.Cauņa īsumā pastāstīja par paveikto. Īpaši lepni veterāni ir par Rušenicas piemiņas vietas sakopšanu, pateicoties tam šeit notiek pasākumi.
Pasākuma dalībniekus priecēja Viļānu Kultūras nama, Viļānu vidusskolas un Riebiņu novada Galēnu Kultūras nama pašdarbnieki. Visi bērnu un jauniešu priekšnesumi tika pavadīti ar skaļiem aplausiem.
ZS 32. BN pateicas par atbalstu pasākuma rīkošanā Rēzeknes novada un pilsētas, Kārsavas, Ludzas, Ciblas un Viļānu novada pašvaldībām.
Zemessardzes veterānu apvienībā darbojas bijušie zemessargi un no profesionālā dienesta atvaļināti karavīri, kuri sasnieguši 55 gadu vecumu vai atzīti par nederīgu dienestam fiziskās sagatavotības vai veselības stāvokļa dēļ, bet vēlas uzturēt saikni ar Zemessardzi, aizsardzības ministra noteiktajā kārtībā iegūstot Zemessardzes veterāna statusu.

Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona veterānu apvienībai ir izveidojušas tradīcijas, tā katru otro gadu sadarbībā ar pašvaldībām notiek veterānu godināšanas pasākumi.

 

Informācija un foto: Zemessardzes 32.Kājnieku bataljons
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Selecka

Iesaki citiem: