Viļānu novadpētniecības muzejs aicina!

Viļānu apvienības pārvalde 2.Jūnijs, 2023, 14:09 Jaunumi
Agra Ritiņa glezniecību apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē pie pedagoga gleznotāja A.Zelča un Latvijas Mākslas akadēmijā maģistra studijās pie profesoriem K.Zariņa un A.Naumova. Šobrīd strādā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā par gleznošanas un zīmēšanas  pasniedzēju. Agrai nozīmīga izstāde „Kronis” 2022. Gada februāris – aprīlis  Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. 2020. gadā laureāte “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavas glezniecībā”. 2015. gada novembris – decembris Brēmenes pilsētas Mākslas stipendija Vācijā. 2004. gadā kļuva par galerijas „Laipa” Valmierā izstādes „Ainava” laureāti, tas deva iespēju doties radošajā  braucienā uz Valmieras sadraudzības pilsētu Hoje – Tāstrupu (Dānijā). Kopš 2006. gada darbojas kopā ar gleznotāju apvienību V.I.V.A. Kopā ir sarīkotas vairāk kā 30 izstādes. Kopš 2000 ir sarīkotas vairāk kā 20 personālizstādes. Ir piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Somijā, Vācijā, Beļģijā, Turcijā. Kopš 2015. gada piedalās “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavas glezniecībā” Svētā Pētera baznīcā, Rīgā. Kopš 2013. gada piedalās Latgales reģiona mākslas dienu izstādē Daugavpils Marka Rotko centrā. Kopš 1999. gada piedalās ikgadējās „Rudens” izstādēs Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē. Piedalīšanās starptautiskajos plenēros Latvijā, Lietuvā, Somijā, Portugālē, Turcijā. Darbi atrodas Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē, Daugavpils Marka Rotko centrā, Ludzas Novadpētniecības muzejā, privātkolekcijās kā Latvijā, tā arī ārzemēs.
Iesaki citiem: