Viļānu galvenā iela top arvien skaistāka un sakoptāka

Viļānu apvienības pārvalde 11.Oktobris, 2013, 19:28 Projekti 2007-2013

Kopš šā gada aprīļa beigām Viļānos aktīvi noris tranzītielas rekonstrukcija auto ceļa P58 posmā 0,5-2,5 km (Rīgas iela, Kultūras laukums un Brīvības iela). Projekta rezultātā Viļānu pilsētas un novada iedzīvotāji un viesi iegūs mūsdienīgu, drošāku un visiem pieejamāku galveno ielu, kas savukārt radīs pievilcīgāku pilsētas un novada tēlu.

Kopš remontdarbu uzsākšanas, pieaugusi arī iedzīvotāju neapmierinātība – nevar normāli izbraukt cauri pilsētai, iela par šauru vai ietves par platu un tamlīdzīgi. Kā pastāstīja projekta koordinatore Iveta Piziča, iela projektēta atbilstoši visiem būvnormatīviem un, tā kā tā ir tranzītiela, pastāv vairāki nosacījumi, kuri uzliek zināmus ierobežojumus un ir jāievēro. Strikti noteikts ielas un ietvju platums, apgaismojums, kā arī tas, kā jānotiek gājēju un velosipēdistu kustībai.

Attiecībā uz ielas platumu, I. Piziča teic, ka šobrīd būve izskatās vizuāli savādāka, par cik vēl nav pabeigta, un septiņi ar pusi metri ir pietiekošs platums, lai mašīnām būtu ērti izbraukt. Līdz šim bija ierasts, ka cauri pilsētai diezgan lielā ātrumā brauca smagās mašīnas, ko tautā ierasts saukt par fūrām, tādēļ jaunās ielas platums būs pietiekams, lai šoferīši samazinātu ātrumu. Tāpat arī vienā ielas posmā paredzēts ierīkot apli, kas arī būs viens no iemesliem samazināt braukšanas ātrumu.

Visas ielas garumā tiks atjaunota labiekārtota zaļā zona ar kokiem un dekoratīvajiem krūmiem. Iedzīvotāji ir neizpratnē par tās platumu, bet tas ir drošības apsvērumu dēļ – gājēji un velosipēdisti atradīsies maksimāli tālāk no ielas braucamās daļas.

Šī tranzītiela ir Viļānu pilsētas seja un nu beidzot tai ir iespēja kļūt savādākai – labākai un pievilcīgākai, tādēļ, neraugoties uz neērtībām, lūgums iedzīvotājiem vēl kādu laika sprīdi būt iecietīgiem un saprotošiem, lai jau nākamgad ieraudzītu Viļānus pavisam citā gaismā.

Projekts Nr.3DP/3.2.1.2.0/12/APIA/SM/031 "Tranzītielas rekonstrukcija Viļānu pilsētas teritorijā, a/c P58 posms 0,5 - 2,5 km" tiek finansēts no Eiropas Savienības struktūrfondiem. 

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

2013-10-11

Iesaki citiem: