Radošajām izpausmēm robežas nepastāv

Viļānu apvienības pārvalde 8.Maijs, 2014, 16:40 Projekti 2007-2013

Šobrīd aktīvi norisinās darbs pie vienota bloga "Остановись, мгновенье!"/"FORGET A HURRY!"/”Aizmirsti steigu!” izveides, kur projekta dalībnieki – Viļānu, Kārsavas un Šlisselburgas (Krievija) literāti un mākslinieki, kā arī asociētie partneri - Šlisselburgas mākslas skolas un Rīgas Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolas radošās personības - var publicēt savus darbus, diskutēt un visādi citādi radoši izpausties.

Bloga izveide ir viena no projekta aktivitātēm, kas ļaus attīstīt literātu un mākslinieku radošo potenciālu. Galvenais mērķis ir panākt ciešāku sadarbību starp Latvijas un Krievijas pašvaldībām. Esam burtiski pārkāpuši pāri robežām.

Projekta pilnais nosaukums: ELRII-359 „Latvijas – Krievijas pierobežu pašvaldību vienotas kultūras informācijas telpas un sadarbības tīkla veidošana izmantojot literāri māksliniecisko potenciālu”. Vadošais projekta partneris ir Viļānu novada pašvaldība.

Projektu līdzfinansē Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Igaunijas - Latvijas - Krievijas Pārrobežu sadarbības programma un tās līdzfinansējums ir 171 000, 00 EUR.

Šis dokuments tika izveidots ar Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007 – 2013. finansiālo atbalstu. Par šī dokumenta saturu pilnībā atbild Viļānu novada pašvaldība un tas neatspoguļo Programmas, iesaistīto valstu un Eiropas Savienības oficiālo viedokli.

Igaunijas - Latvijas - Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007 - 2013 finansiāli atbalsta kopīgus pārrobežu attīstības pasākumus, lai uzlabotu reģiona konkurētspēju, izmantojot tā potenciālu un izdevīgo atrašanās vietu krustcelēs starp ES un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa: www.estlatrus.eu

Iveta Piziča
Projekta vadītāja Viļānu novadā