Vides diena Viļānu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē

Viļānu apvienības pārvalde 10.Oktobris, 2017, 21:01 Projekti 2014-2020

22. septembrī Viļānu pilsētas  pirmsskolas izglītības  iestādē  norisinājās  izglītojošā Vides diena, kurā bērniem tika stāstīts par vidi,  siltumnīcefekta veidošanos un to, kā dzīvot videi draudzīgāk. Atraktīvā Dabas Pētniece bērniem stāstīja par mājas siltināšanu un par to, kā dzīvot  mūsu  planētai draudzīgāk. Bērni skatījās izglītojošas filmiņas, dziedāja par sauli, zemi un gadalaikiem un gāja rotaļās.

Bērni vienkāršā valodā uzzināja par CO2 radīto ietekmi -  kā un kāpēc sasilst mūsu Zeme, ka ēkas siltināšana samazina kaitīgo vielu izdalīšanos gaisā (atmosfērā) un mēs varam izvairīties no Zemes pārkaršanas.

Viļānu pilsētas PII bērni jau pirms tam ir piedalījušies dažādos pasākumos par vides saglabāšanu (SIA “ALAAS”, “Zaļā josta”, “Cūkmena detektīvi” u.c. pasākumi). Jaunie viļānieši zina, kāpēc ir jāsiltina mājas un jāstāda koki, kāpēc šķirojam atkritumus un ko darīt, lai parādītu, ka mīlam mūsu zemi! Paldies visiem, kas palīdzēja pasākumam notikt un visiem, kas palīdz bērniem mīlēt vidi, kurā dzīvojam!

Pasākums tika organizēts projekta Nr. 4.2.2.0/17/I/014 “Sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu Viļānu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē” ietvaros. Projektā tiek veikti uzlabojumi un siltināšanas darbi ēkas norobežojošās konstrukcijās, tiek mainīti logi un durvis, kā arī uzlabota ēkas apkures sistēma.

Projekta kopējās izmaksas ir 631 855,47 EUR, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums projekta īstenošanai ir 322 300,00 EUR.

Plānošanas inženiere  

Līga Strode

Iesaki citiem: