Izskanējusi 5. konference Maltā programmas “Eiropa pilsoņiem” ietvaros

Viļānu apvienības pārvalde 1.Novembris, 2019, 19:49 Projekti 2014-2020

Noslēgusies projekta “Active Dialogue on Cultural Heritage for the Future Europe” (“Aktīvais dialogs par kultūrvēsturisko mantojumu nākotnes Eiropas kontekstā”) piektā konference, kas šoreiz tika organizēta Safi pašvaldībā (Malta). Viļānu novada pašvaldību tajā pārstāvēja domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova un Viļānu vidusskolas skolotāja Anita Grineviča.

Projekts tiek īstenots kopš 2018. gada decembra un šajā laikā ir organizēti 5 starptautiskie pasākumi dažādās valstīs ar 15 partnerorganizāciju piedalīšanos:

1. konference - Villafranca Tirrena (Itālija)
2. konference - Santjago de Kompostela (Spānija)
3. konference - Neihauzena / Hamberga (Vācija)
4. konference - Szurdokpüspöki / Budapešta (Ungārija)
5. konference - Safi / Valletta (Malta)

Konferencēs tika iztirzāti jautājumi par kultūrvēsturiskā mantojumu saglabāšanu un digitalizēšanu nākotnes Eiropas kontekstā. Projekta vadošais partneris Villafranka komūna Itālijā (Comune di Villafranca Tirrena), 2018. gadā, gatavojot projekta pieteikumu, iedvesmojās no idejas par Eiropas kultūras mantojuma gadu: "Mūsu mantojums: kur pagātne satiek nākotni". Projektā tika izvirzīts mērķis saskaņā ar programmas “Eiropa pilsoņiem” prioritātēm: mudināt pēc iespējas lielāku iedzīvotāju skaitu, īpaši jauniešus, atklāt Eiropas kultūrvēsturisko mantojumu un iesaistīties tā apzināšanā, izmantojot IKT rīkus, lai stiprinātu piederības sajūtu kopējai Eiropas telpai.

Projekta rezultātā starp partnerorganizācijām ir  izveidojušās noturīgas, uz sadarbību un solidaritāti balstītas sadraudzības saites. Viļānu novada pašvaldība cer, ka projektā gūtā pieredze starpvalstu tīklošanas jomā un jaundibinātie kontakti ar projektā pārstāvētajiem partneriem ilgtermiņā nodrošinās sekmīgu starpkultūru dialogu, perspektīvā paverot iespējas plašākam sabiedrības lokam iesaistīties turpmākajās starptautiskajās aktivitātes.

Informāciju sagatavoja: Projektu vadītāja Karmena Kotāne

2019-11-01