Iepazīstot daudzveidīgo profesiju pasauli

Viļānu apvienības pārvalde 25.Septembris, 2017, 21:28 Projekti 2014-2020

Augusts izvērtās par bagātu mēnesi dažādu profesiju iepazīšanas ziņā. Pilsētā notikušie Tautas muzikantu svētki, Grāmatu svētki un Viļānu novada svētki tika kuplināti ar plaši apmeklētām radošajām darbnīcām un meistarklasēm, kur skolēni varēja tikties ar dažādu arodu meistariem, iepazīties ar izglītības iespējām, praktiski darbojoties, izmēģināt nepieciešamās prasmes.

Meistardarbnīcā „Rotaļlietas pašu rokām jeb daiļamatu meistaru noslēpumi”, veicinot interesi par amatniecības nozarēm, jaunu iemaņu apgūšanu, izglītojamie piedalījās oriģinālu rotaļlietu izgatavošanas darbnīcā, kuras veiksmīgai norisei paredzētos materiālus un instrumentus nodrošinājuši paši amatu meistari, sniedzot iespēju skolēniem radoši izpausties un gūt gandarījumu par padarīto darbu.

Karjeras attīstības atbalsta pasākuma „Brīnumaino pārvērtību skola” ietvaros skolēni tikās ar skaistumkopšanas jomas speciālistu, apskatīja darbā pielietojamo instrumentu klāstu. Skolēni darbojās dekoratīvās kosmētikas meistarklasē, kuras laikā pilnveidoja tādas profesionālās īpašības kā stila izjūta, uzmanību, precizitāti, vizualizācijas prasmes u.c.

Pasākums „Daudzveidīgā profesiju pasaule” pulcēja tos, kuriem interesē šādas profesijas:

  • friziera meistarklasē skolēni iepazinās ar friziera profesijas pamatprasmēm, veidojot interesantus un ilgnoturīgus matu sakārtojumus, izmantojot bizīšu pīšanu, uzzināja par iespējām ieveidot frizūru jebkurai gaumei no klasikas līdz avangardam;
  • apsargs meistarklases dalībniekus iepazīstināja ar darbā lietojamo aprīkojumu un līdzekļiem, demonstrēja dažus aizsardzības elementus;
  • zirgkopja meistarklasē skolēnu uzmanību piesaistīja ekskluzīvā iespēja vērot zirgu nagu apkopšanas speciālista darbu un tā daudzveidīgo darbarīku komplekts, kā arī jāšana seglos;
  • skaistumkopšanas jomas speciālista dekoratīvās kosmētikas meistarklasē skolēni, praktiski darbojoties, speciālista vadībā iemēģināja roku hennas zīmējumu veidošanā, pilnveidojot tādas profesionālās īpašības kā stila izjūta, uzmanība, precizitāte, iztēle.

Pasākums norisinājās Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. 

Ināra Mežatuča
karjeras konsultante

Iesaki citiem: