Ekskursija „Ceļojums profesiju pasaulē”

Viļānu apvienības pārvalde 25.Septembris, 2017, 21:25 Projekti 2014-2020

25. augustā 42 Viļānu vidusskolas skolēni devās ekskursijā uz Daugavpili, kur apmeklēja ar karjeras ievirzi saistītas iestādes.

Sākumā paviesojāmies Daugavpils skrošu rūpnīcā – vienīgajā tūristiem atvērtajā munīcijas ražošanas rūpnīcā Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. Skolēni iepazinās ar rūpnīcā sastopamajām unikālajām profesijām, darba vidi, drošības noteikumiem, padomju laika vēsturiskiem atribūtiem utt.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un Daugavpils cietoksnī saistīja gida stāstījums par izcilu mākslinieku profesijas pārstāvju devumu dažādu mākslas virzienu attīstībā, viņu daiļrades tehnikām, iedvesmas avotiem un nepieciešamo aprīkojumu mākslinieka darbā. Praktiski  iepazinām monotipiju kā grafikas iespiedtehniku, veidojot darbnīcā savu mākslas darbu, kuru varēja paņem sev līdzi.

Daugavpils māla mākslas centrā skolēnus iepazīstināja ar Latgales kultūras mantojumu – keramikas un podniecības tradīcijām. Tikāmies ar ķeramiķiem, kuri pastāstīs par profesijas radošumu, amata rīkiem, izejmateriāliem, izglītības iegūšanas iespējām, par rūdīto Baltijas raku keramiku, kuras nogatavināšana notiek raudzētu rudzu miltu šķidrumā. Podnieka meistarklasē Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale” keramiķi demonstrēja savas amata prasmes un piedāvāja skolēniem iesaistīties radošajā darba procesā.

Ar profesiju dažādību skolēni iepazinās arī Latgales Zoodārzā (ekoloģijas, zookultūru zinātnieki- pētnieki, dzīvnieku kopēji, laboratorijas darbinieki, ekspozīcijas uzraugi, kasieris, gids u.c.).

Ekskursijas noslēgumā Stalkers parkā  skolēni iepazinās ar vides dizaina objektu, ar unikālajiem celtniecības objektiem cietokšņa veidā, ar objekta interesanto tapšanas vēsturi, ieguldīto darbu, līdzekļiem, nepieciešamajām prasmēm tā izveidē un attīstības perspektīvām.

Atsauksmēs skolēni pozitīvi vērtē ekskursiju, kuras gaitā varēja iepazīt dažādas profesijas, un izteica vēlmi arī turpmāk doties ceļojumā. Paldies pašvaldībai par piešķirto transportu, d.v. I. Stepānei, skolotājai A. Prauliņai un  M. Jefremovai  par ekskursijas organizēšanu!

Pasākums norisinājās Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. 

Ināra Mežatuča
Karjeras konsultante

Iesaki citiem: