Viļānu jaunieši īsteno divus projektus

Viļānu apvienības pārvalde 28.Augusts, 2023, 14:31 Jaunumi

No 20. līdz 21. jūlijam Viļānu jaunieši īstenoja Rēzeknes novada jauniešu iniciatīvu projektus “Gribu, gribu, gribu… redzēt, zināt, saprast’’ un ‘’Piedzīvojums dabā’’. Šie projekti jauniešiem deva iespēju apskatīt plašo Rēzeknes novadu, nakšņot jaunās teltīs un spēlēt volejbolu.

Savu ceļojumu jaunieši sāka ar vienu no senākajām Latvijas koka baznīcām, Pilcenes Sv. Antona Romas katoļu baznīcas apskati. Par baznīcu, tās vēsturi vairāk pastāstīja priesteris Ivars Babris. Pēc baznīcas apmeklējuma jaunieši devās uz grāmatizdevēja Vladislava Loča atdusas vietu, jo pateicoties viņam tika izglābta Pilcenes baznīca no nojaukšanas. Tālāk ceļš gāja caur Dricānu svēto apustuļu Simeona un Jūdas Romas katoļu baznīcas dārzu, kur apbedīts Gustavs Manteifels un viņa vecāki.

Skriet, mērķēt, šaudīties, uzturēt uzmanību, domāt taktiku. Ar šiem vārdiem, frāzēm var aprakstīt lāzertaga spēles gaitu, kuru mums izdevās izbaudīt brīvdienu mājās “Strautiņi’’. Pēc nogurdinošās spēles jaunieši  devās ieturēt maltīti viesu mājā “Zaļā sala’’. Vai nosaukums “RSEZ SIA ‘’IRBIS Technology’’’’ jums kaut ko izsaka? Viļānu jauniešiem gan, jo ceļojums turpinājās uzņēmuma telpās, kur tika iegūta informācija kā uzņēmums tika dibināts un, ko nodarbojas.

Tālāk ceļš veda uz nakšņošanas vietu “Ezerkrasti’’, kur lietus dēļ jauniešiem radās sarežģījumi ar telts uzsliešanu. Jāteic, ka jaunieši aktīvi pavadīja vakaru atpūtas vietā “Ezerkrasti”.  Projekta otrajā dienā jaunieši apmeklēja  podnieci Eviju Vasiļevsu,  lai uzzinātu vairāk par keramikas tradīcijām Latgalē. Jauniešiem bija iespēja redzēt kā izņem no cepļa jau gatavus izstrādājumus, mīcīt mālu ar kājām, kā arī katrs varēja izveidot savus māla darinājumus. Pēdējā pieturvieta bija radošā lauku sēta „Itkaču mājas”.

Viļānu jaunieši pateicas Rēzeknes novada pašvaldībai par jauniešu iniciatīvu projektu organizēšanu, kas ļauj labāk iepazīt dzimto novadu un Viļānu apvienības vadītājam Ivaram Ikauniekam par atbalstu un transporta nodrošināšanu divu dienu braucienam.

Sagatavoja: projekta dalībnieces Madara Skangale un Alīna Saprovska