Piedalies ALAAS viktorīnā ,,Cik zaļš TU esi?’’

Viļānu apvienības pārvalde 2.Februāris, 2021, 11:13 Jaunumi

SIA ,,ALAAS’’ ir uzņēmums, kurš aicina dzīvot zaļi un videi draudzīgi. Dzīvot videi draudzīgi – tas ir domāt ekoloģiski un saimniekot saudzīgi, neizniekojot dabas resursus. Ir svarīgi, lai katra cilvēka ietekme uz vidi nepārsniegtu dabas spējas tikt galā ar radīto piesārņojumu.

Lai pārbaudītu savas zināšanas, iegūtu jaunas, SIA ,,ALAAS’’ aicina piedalīties viktorīnā. Viktorīnas dalībnieks var būt jebkura persona. Iesniedzot viktorīnas atbildes ir jānorāda informācija par sevi - vārds, uzvārds, tālruņa numurs un dzīves vieta. Viktorīna sastāv no 10 jautājumiem. Atbildes jāiesūta uz e - pastu editecep@inbox.lv līdz 22.februārim. Starp pareizo atbilžu iesūtītājiem tiks izlozētas 3 ALAAS vides spēles ,,100 jautājumi par atkritumiem’’.

Viktorīnas jautājumi:

1. Kā sauc papīru vai tā izstrādājumus, kas derīgi otrreizējai pārstrādāšanai?

2. Viena zemē nomesta pirkstiņ baterija izraisa augsnes piesārņojumu 1m2 platībā. Cik ilgi šis piesārņojums saglabājas?

3. Kur senajos un viduslaikos pilsētās izmeta atkritumus?

4. Kurā konteinerā drīkst mest saplīsušu spoguli?

5. Cik reizes var pārstrādāt stiklu?

6. Elektropreces ir marķētas ar starptautisku simbolu , kas norāda, ka šo preci nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. Tā jānodod īpaši tam piemērotos punktos. Kāds izskatās šis simbols?

7. Cik laika nepieciešams, lai dabā pilnīgi sadalītos košļājamā gumija?

8. Ko drīkst mest stiklam paredzētajā konteinerā?

9. Kuri pārtikas produkti pasaulē atkritumos tiek izmesti visvairāk?

10. Cik laika nepieciešams, lai dabā pilnīgi sadalītos stikls?

Viktorīnas rezultāti tiks paziņoti 25. februārī un atspoguļoti uzņēmuma mājas lapā www.alaas.lv.