Jāzepa Pīgožņa gleznu izstāde "Latvieša gadalaiki"

Viļānu apvienības pārvalde 13.Decembris, 2019, 11:14 Jaunumi

Jāzeps Pīgoznis

15.09.1934.-28.05.2014.

Dzimis Latgalē, Rēzeknes apriņķa Silmalas pagasta Odumānos Sidrabiņu mājās zemnieku Annas un Vladislava ģimenē kā jaunākais bērns. Bijis vērīgs un apķērīgs, pirmo klasi pabeidzis divās nedēļās. Pēc septiņgadīgās skolas beigšanas 1948. gadā 13 gadu vecumā iestājies Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolā Rīgā. Pēc tam absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu. 1972. gadā ticis uzaicināts darbā Latvijas Mākslas akadēmijā, kur strādājis līdz 1999. gadam (vecākais pasniedzējs, docents, profesors, kopā 27 gadus). Ilustrējis daudzas grāmatas, galvenokārt folkloru un grāmatas bērniem, kā arī darbojies medaļu mākslā. Sarīkojis vairāk kā 60 personālizstādes un piedalījies vairāk kā 250 grupu un starptautiskās izstādēs Latvijā un ārzemēs. Publicējis ar mākslu saistītus rakstus žurnālos un avīzēs. Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Kā pats atzinis: „visu mūžu esmu strādājis Latvijai un savai tautai.”

No 16. decembra līdz 16. februārim Viļānu Novadpētniecības muzejā ir skatāma Jāzepa Pīgožņa atceres izstāde „Latvieša gadalaiki”. Tajā izstādītas māksliniekam tik tuvās Latvijas ainavas dažādos gadalaikos. Izstādē varam sekot līdzi tam, kā caur latviešu mākslinieka acīm un sirdi ieraugāma apkārtējā pasaule, kā savienojas netveramais ar radošo dzirksti un top māksla.
 

Jāzepa Pīgožņa gleznu izstāde "Latvieša gadalaiki", Viļānu Novadpētniecības muzejā no 16. decembra līdz 16. februārim. Muzejs atvērts pirmdien- piektdien, 8-12 un 13-17

Iesaki citiem: