Ir noteikts meža ugunsnedrošā laika posma sākums visā valsts teritorijā

Viļānu apvienības pārvalde 24.Aprīlis, 2020, 16:18 Jaunumi

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2016.gada 19.aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 412. punktu un hidrometeoroloģisko prognozi, ir noteikts meža ugunsnedrošā laika posma sākums visā valsts teritorijā sākot  ar 2020. gada 24. aprīli.

Ik gadu, nokūstot sniega segai, valsts teritorijā sākas lielā epidēmija – pērnās zāles dedzināšana, kas nereti pāriet meža ugunsgrēkā. Lielākais mežu ugunsgrēku cēlonis ir cilvēka nolaidība, vienaldzība un slinkums.

Meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem šajā periodā ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā.

Neievērojot aizliegumus un ierobežojumus, var tikt piemērota administratīvā, civiltiesiskā vai kriminālatbildība.

Aizliegumi, kas ir jāievēro atrodoties mežos un purvos:
- nedrīkst nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus;

- nedrīkst kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas;
- nedrīkst atstāt ugunskurus bez uzraudzības;
- nedrīkst dedzināt atkritumus;
- nedrīkst braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem;
- nedrīkst veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku

- nedrīkst medībās un šaušanas nodarbībās mežā un purvos lietot trasējošas lodes, deglodes un prapjus no viegli uzliesmojoša un gruzdēt spējīga materiāla.

Arī meža īpašniekiem ir savi pienākumi šajā ugunsnedrošajā periodā:
- jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai, nepieciešamības gadījumā, meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties;
- jāzina, ka pēc meža ugunsgrēka likvidācijas īpašnieka mežā, tā pienākums ir veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību.

Esiet uzmanīgi ar uguni un saudzējiet savu un citu meža īpašumu!