Aicinām iedzīvotājus pateikties saviem līdzcilvēkiem

Viļānu apvienības pārvalde 18.Oktobris, 2023, 15:28 Jaunumi

VARONIS MAN BLAKUS - šogad, svinot Latvijas Republikas neatkarības 105. gadadienu, 18.novembra pasākumā Viļānu kultūras namā vēlamies godināt Viļānu apvienībā dzīvojošos cilvēkus, kuri ikdienā nesavtīgi ir rūpējušies par līdzcilvēkiem, ziedojuši savu laiku, uzmanību un līdzekļus.

Aicinām padomāt, pamanīt un pastāstīt par godīgiem, empātiskiem, atbildīgiem un līdzjūtīgiem cilvēkiem kaimiņos, darba kolektīvā, draugu un paziņu lokā.

Man prātā nāk šāds notikums.

Ekskursantu autobuss tehnisku iemeslu dēļ bija spiests pavadīt lielāku laika posmu uz ceļa attālā, mazapdzīvotā lauku apvidū. Tehnisko palīdzību nācās gaidīt vairākas stundas. Šo ekskursantu autobusu bija pamanījusi veca sieviņa, kuras mājas atradās turpat blakus. Un pavisam drīz viņa naskā gaitā atsteidzās ar svaigi ceptu rupjmaizi ar mājas sviestu un piparmētru tējas kannu. Visi bija patīkami pārsteigti par vecās sieviņas sirsnību un šādu rīcību.

Varonība mūsdienās nav jāmeklē īpaši lielos notikumos, bet ikdienā, cilvēkos tepat mums blakus. Kāds nepaliek vienaldzīgs un palīdz citam grūtībās, kāds spēj iedvesmot un uzmundrināt.

Jūsu iesūtītos stāstus apkopos Viļānu apvienības pārvalde un paldies jūsu stāstu varoņiem teiks 18. novembrī plkst. 16.00 Viļānu KN svinīgajā pasākumā “Miers manās mājās, manā zemē Latvijā”.

Stāstus var iesūtīt elektroniski uz e-pastu: vilanu_kn@inbox.lv vai papīra formātā ienest Viļānu pilsētas bibliotēkā, Sokolku un Dekšāres pagastu administrācijas ēkās lietvedei līdz 10.novembrim.