Par Saeimas atsaukšanas ierosinājumu

Viļānu apvienības pārvalde 21.Novembris, 2019, 16:08

Šī gada 14. novembrī Centrālā vēlēšanu komisija ir reģistrējusi biedrību “Varu Latvijas Tautai” un Centra partiju kā iniciatīvas grupas parakstu vākšanai, lai ierosinātu tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu.

Ierosinājumam piešķirts iniciatīvas numurs 20191114-077. Parakstu vākšana ilgs 12 mēnešus – no 2019. gada 15. novembra līdz 2020. gada 14. novembrim, un šajā laikā pašvaldībām jānodrošina parakstīšanās par ierosinājumu pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās. Viļānu novada pašvaldībā parakstīties var pie bāriņtiesas locekles Liānas Čertogonovas Viļānu novada pašvaldības ēkā, Kultūras laukums 1A, Viļāni, Viļānu nov., 1.2 kabinetā (pakalpojuma maksa EUR 1,43). Darba laika ietvaros - pirmdienās no 8:00 līdz 12:00,  no 13:00 līdz 17:00 un ceturtdienās no 8:00 līdz 12:00, no 13:00 līdz 17:00. Parakstīties par Centrālajā vēlēšanu komisijā reģistrētiem ierosinājumiem vēlētāji var arī elektroniski portālā Latvija.lv vai pie zvērinātiem notāriem. Plašāka informācija par parakstu vākšanu pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā sadaļā “Iniciatīvas/Vēlētāju iniciatīva/ Reģistrētās iniciatīvas”. Parakstu vākšanas kārtība noteikta likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” un Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijā “Kārtība, kādā apliecināmi vēlētāju paraksti likumu ierosināšanai” (pieejami cvk.lv sadaļā “Tiesību akti/Instrukcijas”)

Informācija: Latvijas Republikas Centrālā vēlēšanu komisija

Iesaki citiem: