Ģimeņu sporta svētki 2022

Viļānu apvienības pārvalde 26.Maijs, 2022, 09:35

VIĻĀNU ĢIMEŅU SPORTA SVĒTKI – 2022

2022. gada 21. maijā Viļānu pilsētas kultūras namā norisinājās Viļānu ĢIMEŅU SPORTA SVĒTKI 2022, kuros šogad piedalījās 11 ģimenes no Viļāniem un Rēzeknes.

Šogad svētkus neplānoti koriģēja laika apstākļi, jo sākotnēji svētku norises vieta bija plānota Viļānu pilsētas stadionā. Šogad arī formāts svētkiem bija cits, proti, nevis sacensības ar laika limitiem, bet ģimenes kopā būšanas diena. Katrai ģimenei bija jāpilda 10 aktivitātes, pēc kuru izpildes, kāds no ģimenes locekļiem uz aktivitāšu kartiņas līmēja uzlīmi, par aktivitātes izpildi.

Aktivitātes: “Domino”, “Makšķerēšana”, “Labirints”, “Minjoni”, “Katapulta”, “Vilcējs”, “Tetris”, “Lec, skrien, met”, “Ģimenes tilts” un vislielākās ovācijas un spraigas cīņas norisinājās pie aktivitātes “Jenga”, kur ģimenes izteica vēlmi šajā spēlē izveidot pilsētā čempionātu.

Pasākuma laikā  projekta “Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/106), ko īsteno Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldības iestādi „Viļānu apvienības pārvalde”, ietvaros notika „Izglītojošs pasākumu kopums „Ģimenes veselības diena”. Fizioterapeits Māris Klaučs nodrošināja „Dažādas fiziskās aktivitātes un mērījumu veikšana slimību riska faktoru noteikšanai”  ģimenēm bija iespēja piedalīties gan fiziskās aktivitātēs, gan pārbaudīt savas zināšanas par cilvēka organismu, noskaidrot slimību riska faktorus,  gan saņēmt atbildes uz uzdotajiem jautājumiem. Savukārt aktivitātē  „Veselīgu un sabalansētu ēdienu pagatavošana” uztura speciāliste Olga Treikule demonstrēja un stāstīja, kā pagatavot veselīgas uzkodas, kā arī ģimenēm bija iespēja pašām pagatavot sev veselīgu maltīti, un saņemt atbildes uz viņu interesējošiem jautājumiem par veselīgu uzturu.

Visas ģimenes par piedalīšanos pasākumā saņēma pateicības rakstus, kausus un dāvanas no pasākuma atbalstītājiem.

Viļānu Sporta skola izsaka lielu pateicību pasākuma organizēšanā: Viļānu kultūras nama vadītājai Margaritai Cakulai, Handmade by GuRu (Gunita Fjodorova), Viļānu apvienības pārvaldes projektu koordinatorei Ilgai Morozovai, biedrības „Rēzeknes Māmiņu klubs” valdes priekšsēdētājai Olgai Strodei, “Milzu dārza spēles”, Viļānu Sporta skolas un Viļānu KN tehniskajam personālam.