Pašvaldību speciālisti smēlās idejas jauniem projektiem

Viļānu apvienības pārvalde 19.Marts, 2014, 18:11 Projekti 2007-2013

Ar mērķi iepazīt kaimiņvalsts pašvaldību darbu, kā arī gūt papildus pieredzi, iespaidus un jaunas idejas kopīgu projektu realizācijai, laikā no 11. – 14.martam Lietuvā norisinājās starptautiskā četru dienu speciālistu stažēšanās programma projekta „Eiroreģiona „Ezeru zeme” trešais solis” ietvaros. Latviju pārstāvēja Attīstības, plānošanas, kā arī projektu vadības un sabiedrisko attiecību speciālisti no Balvu, Kārsavas, Krāslavas, Daugavpils, Aglonas, Riebiņu, Rēzeknes un Viļānu novadiem.

Štažēšanās programmas ietvaros dalībnieki apmeklēja vairākas Lietuvas pašvaldības – Zarasai, Dusetos, Visaginas, Ignalinu, Švenčionis, Utenu un Anikščai – kur tikās ar attīstības un investīciju piesaistes speciālistiem un apskatīja pašvaldību ievērojamākos apskates objektus. Tāpat arī tikšanos laikā programmas dalībnieki pārrunāja kopīgas sadarbības iespējas, kā arī dalījās pieredzē un idejās.

Latvijas pašvaldību pārstāvji varēja izbaudīt krāšņu kultūras vērtību buķeti, jo ikviena no augstākminētajām pašvaldībām piedāvāja apskatīt kultūras – sporta centrus, amatniecības un radošo nodarbību centrus, bibliotēkas, mākslas galeriju, biznesa inkubatoru, kā arī dažādus citus tūrisma apskates objektus. Mums bija iespēja darboties arī praktiski, grebjot koku un griežot papīra taureņus. Izzinošs un interesants bija Švencionys ārstniecības augu pārstrādes fabrikā, kas darbojas un saglabā tējas ražošanas tradīcijas Baltijā un visā Eiropā vairāk kā simts gadus.

Visiem apmeklētajiem tūrisma objektiem caurvijās kāda kopīga iezīme – tie visi būvēti un labiekārtoti, balstoties uz radošām idejām, interaktīviem un funkcionāliem risinājumiem. Tas ir veids, kā objektu padarīt interesantāku, pievilcīgāku, lai piesaistītu apmeklētājus un tūristus. Vēl viens ļoti svarīgs faktors ir rūpes par iedzīvotājiem – tiem savā pašvaldībā jājūtas ērti.

Jāatzīmē, ka kaimiņi mūs uzņēma ļoti laipni, tādēļ tikšanās visās apmeklētajās pašvaldībās bija atvērtas un pozitīvas, viesošanās laikā guvām daudz patīkamu iespaidu un emociju. Nenoliedzami, vēl viens no būtiskiem ieguvumiem bija jaunās iepazīšanās ar pārējiem kolēģiem no mūsu pašu pašvaldībām – pieredzes un ideju apmaiņa, kas noteikti sniegs iespējas turpmākai sadarbībai.

Starptautiskā speciālistu stažēšanās programma norisinājās projekta „Eiroreģiona „Ezeru zeme” trešais solis ietvaros, kas paredz kopēju nākotnes plānošanu Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pierobežu teritoriju stabilai sociāli ekonomiskai attīstībai.

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste un