Palīdzība ienākumu deklarācijas iesniegšanā

Viļānu apvienības pārvalde 15.Februāris, 2016, 19:56 Projekti 2014-2020

Lūdzam vērst uzmanību, ka gada ienākumu deklarāciju par 2015. gadā gūtajiem ienākumiem būs iespējams iesniegt no 2016. gada 1. marta. Valsts ieņēmumu dienests aicina arī fiziskās personas, kuras neveic saimniecisko darbību, iesniegt deklarāciju ērtāk un ātrāk, izmantojot EDS (elektroniskā deklarēšanas sistēma), jo ikviens var kļūt par EDS lietotāju, izmantojot savas internetbankas lietotājvārdu un paroli, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto eID viedkarti.  

Deklarācijas iesniegšana elektroniski, izmantojot EDS, ir daudz vienkāršāka un ērtāka arī tādēļ, ka tajā automātiski tiek atspoguļota visa VID rīcībā esošā informācija par nodokļu maksātāju, proti, nodokļu maksātāja gūtie ienākumi, neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm par veiktajām iemaksām pensiju fondos, informācija no apdrošināšanas sabiedrībām par veiktajām iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī no iepriekšējiem gadiem pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem. Tāpat, sākot ar 2016. gadu, deklarācijā automātiski tiks atspoguļota arī tā informācija, ko par personas veiktajiem maksājumiem par izglītību VID būs iesniegušas mācību iestādes.

Atgādinām, ka palīdzību gada ienākumu deklarācijas iesniegšanai var saņemt arī Viļānos – Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC) Kultūras laukums 1a, 2. stāvā. Līdzi ir jāņem internetbankas lietotājvārds, parole un kodu karte vai eID.

Jūlija Krilkova

VPVKAC klientu apkalpošanas speciāliste

2016-02-15

Iesaki citiem: