Deju grīdas un mobilās skatuves iegāde kultūras un sabiedrisko pasākumu organizēšanai Viļānu novadā

Viļānu apvienības pārvalde 23.Aprīlis, 2020, 15:36 Projekti 2014-2020

PRESES RELĪZE 22.04.2020.


Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Deju grīdas un mobilās skatuves (modulāra skatuves podestūra) iegāde kultūras un sabiedrisko pasākumu organizēšanai Viļānu novadā

            Viļānu novada pašvaldība projekta ietvaros ir saņēmusi finansiālu atbalstu un kultūras nama pašdarbības kolektīvu vajadzībām iegādājusies deju grīdu un mobilo skatuvi (modulāro skatuves podestūru). Projekts tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) programmā un noslēgsies 31. jūlijā. Projekta kopējās izmaksas veido EUR 7048,65, tai skaitā Viļānu novada pašvaldības līdzfinansējums 748.65 EUR.

            Pēc pirmajiem organizētajiem pasākumiem februārī Viļānu KN vadītāja Margarita Cakula atzinīgi novērtēja iegādātā aprīkojuma modulēšanas iespējas: deju grīda un mobilā skatuve ir ērti pārvietojamas, ar vieglu un ātru uzstādīšanas sistēmu. Pasākumā "Gada uzņēmums 2019" mobilās skatuves podesti tika izmantoti kā pakāpieni, lai pasākuma apmeklētājiem nodrošinātu brīvu pārvietošanos un drošu nokļūšanu uz skatuves.

            15. februārī Ziņģētāju un stāstnieku vakarā “Mūsu ziņģei 18” Viļānu KN kopā bija sapulcinājis ap 186 dalībniekus. Stāstnieki, ziņģētāji, folkloras kopas un kapelas, vokālie ansambļi no 15 dažādiem Latvijas novadiem varēja izmēģināt mobilās skatuves un deju grīdas priekšrocības, kā arī uzlabto sava snieguma kvalitāti.

            Plānotie kultūras pasākumi ārkārtas situācijas laikā ir atcelti un, situācijai mainoties, tiks organizēti citā laikā. Pasākumu kalendārā 23. aprīlī bija paredzēts bērnu un jauniešu Ziemeļlatgales novada festivāls “Pulkā eimu, pulkā teku” ar 16 kolektīvu dalību. Projekta ietvaros iegādāto aprīkojumu KN darbinieki bija plānojuši izkārtot 3 zonās atstatus vienu no otras pa visu zāli, lai kolektīvi, savstarpēji mainoties, varētu bez liekām pauzēm un drūzmēšanās izkārtoties un sagatavoties savam uznācienam. Deju grīdu un mobilo skatuvi bija paredzēts ekspluatēt arī  4. maija pasākumā “Baltā galdauta svētki” Viļānu pilsētas stadionā. Iegādāto aprīkojumu KN plāno pielāgot deju kolektīvu un folkloras kopu teātra vajadzībām aktivitātēs laukumā pie KN, kā arī teātru svētkos “Teātris pagalmā”.

            Būsim pacietīgi, ievērosim norādes attiecībā uz distancēšanos un, līdzko apstākļi mums ļaus, izmantosim iespēju apmeklēt kultūras pasākumus klātienē un piedalīties sabiedriskajās aktivitātēs. Tikmēr KN saviem faniem ir sarūpējis iknedēļas tikšanos sociālajā tīklā facebook Viļānu KN kontā.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Informāciju sagatvoja:
Karmena Kotāne

Projektu vadītāja

Iesaki citiem: