17. augustā tika atklāts Dabas draugu radošās pētniecības centrs “Dadzis”

Viļānu apvienības pārvalde 1.Augusts, 2018, 18:59 Projekti 2014-2020

Lai Viļānu novadā saruktu to ēku skaits, kurām nav pielietojuma, Viļānu mežniecības ēkā tika izveidots Dabas draugu radošās pētniecības centrs “Dadzis”. Viļānu novada pašvaldība ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) atbalstu un Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) sniegto finansējumu īstenoja projektu “Dabas draugu radošās pētniecības centra "Dadzis" izveidošana”, kas tika iesniegts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākumā “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”.

Projekta ietvaros tika sakārtota un izveidota jauna sabiedriskā infrastruktūra, piedāvājot iedzīvotājiem daudzveidīgas aktivitātes. Interešu centra telpas tiek lietotas mācību un laboratorijas pētnieciskā darba veikšanai, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kā arī apmācību, semināru un citu pasākumu rīkošanai. Ēkas pieguļošajā teritorijā atrodas pļava un mežs, kas sniedz iespēju izzināt un pētīt dabas vērtības, izmantojot dažādus instrumentus - mikroskopus, kompasus, binokļus un lupas. Ir plānota dabas takas izveide, āra laboratorijas ierīkošana praktiskām izglītojošām nodarbībām un eksperimentu veikšanai.

Dabas draugu radošās pētniecības centra “Dadzis” atklāšanas pasākums notika 17. augustā Viļānu novada svētku ietvaros, kur bija ieradušies gan Viļānu novada iedzīvotāji, gan kaimiņu pašvaldību viesi. “Dadža” atklāšanas pasākums bija piesātināts ar aktivitātēm. Diena sākās ar sveicienu Saulei – jogas nodarbību, ko vadīja fizioterapeits M. Klaučs. Viesi labprāt apguva mākslas skolu, paši savām rokām meistaroja dažādus suvenīrus no dabas materiāliem. Katrs par piemiņu sev varēja uztaisīt sapņu ķērāju, zāļu rotas, spēļu zirdziņu vai kādu citu suvenīru. Dabas draugu radošās pētniecības centra “Dadzis” vadītāja Irina Klimanova bija pacentusies pasākumu radīt ne tikai notikumiem bagātu, bet arī sirsnīgu. Centra telpas ir izremontētas un iekārtotas ar gaišām, modernām mēbelēm un gaumīgiem, paštaisītiem elementiem, kas ēkā veido vienotu stilu. Kaut arī “Dadzis” oficiāli tika atklāts pavisam nesen, taču jau no jūlija sākuma tur notiek dažādas meistardarbnīcas. Katru otrdienu plkst. 10.00 pulcējas pirmsskolas vecuma bērni uz “Dabas draugu skolas” nodarbībām, lai rotaļātos un izzinātu dabu. Katru piektdienu notiek radošās darbnīcas visām vecuma grupām.

Centrs ir atvērts katru dienu un gaida apmeklētājus!

Dabas draugu radošās pētniecības centra “Dadzis”
vadītāja Irina Klimanova tel. 28346927
https://www.facebook.com/vilanudadzis/

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē:
http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Jeļena Litvjakova

 

Iesaki citiem: