Noslēdzies projekts “Pakāpieni attīstībai”

Viļānu apvienības pārvalde 1.Septembris, 2020, 15:12 Notikumi

31. augustā ir noslēdzies projekts “Pakāpieni attīstībai”, ko īstenoja Viļānu novada jauniešu iniciatīvu grupa. 22. augusta sestdienas rīts jauniešiem aizsākās spraigā gaisotnē, modinot Viļānus. Laukumā pretī stadionam jaunieši lieliem un maziem piedāvāja radošās aktivitātes uzņēmējdarbībā, tādējādi prezentējot projekta ietvaros īstenotos pasākumus, apgūtās prasmes un pilnveidotās kompetences.

Jaunieši gada griezumā ir iemācījušies patstāvīgi organizēt pasākumus, veikt tirgus izpēti, noformēt dokumentus ar pakalpojuma sniedzējiem un piegādātājiem, izveidot afišas, efektīvi izmantot sociālo mediju iespējas. Iekšējās izaugsmes lekcijās novada jauniešiem bija iespēja izzināt savas personības stiprās puses, aizdomāties par karjeras izvēli. Kā atzīst paši jaunieši, organizējot saliedēšanās pasākumus, kulinārās un sietspiedes meistarklases, pamazām viņos ir nostiprinājusies pārliecība par nodarbinātību un uzņēmuma radīšanu, kādā veidā īstenot savas idejas.

Sestdienas rīta atskaites pasākumā jaunieši varēja apliecināt savu izaugsmi šajā projektā: svētku noskaņās izrotāts laukums, iekārtotas darba virsmas, ievērojot noteiktos drošības pasākumus, meistarklasēm sarūpēti materiāli, uzrunāti darbnīcu vadītāji. Jaunieši bija izplānojuši daudzveidīgas aktivitātes jebkurai gaumei: sietspiedes, 3D drukas, auto uzlīmju, reklāmas apdrukas, aušanas, papīra liešanas, rotu un leļļu gatavošanas, Leonardo da Vinči tilta izgatavošanas, medicīnas, sejiņu apgleznošanas meistarklases. Pasākuma apmeklētāji varēja apskatīt SvetaMan photo izstādi “…kad pasaulē ierodas jauna dzīvība”.

Jaunieši izsaka pateicību Sokolku pagasta pārvaldes vadītājai Z.Žugunovai un Sokolku kultūras nama speciālistiem par atbalstu, pasākuma laikā nodrošinot atbilstošu mūziku, biedrībai “Atbalsts” par iespēju ieaust Viļānu novada krāsas, Viļānu novada domes speciālistiem I.Pizičai, S.Upeniecei, E.Uzuliņai, Ē.Jermanovai, V.Arbidānam un saimniecības nodaļas darbiniekiem, dabas draugu radošās pētniecības centra “Dadzis” vadītājai I.Klimanovai, Viļānu kultūras nama vadītājai M.Cakulai un biedrībai “Odziņa” par veiksmīgu sadarbību.

Jaunieši vēlas pateikties darbnīcu un meistarklašu dalībniekiem par atsaucību - pasākuma laikā par saziedotajiem līdzekļiem jaunieši ir iegādājušies dzīvnieku barību un nogādājuši patversmei, lai kaut nedaudz ikdienā atslogotu dzīvnieku aprūpi. Savukārt jau pirmdienas rītā sietspiedes darbnīca vienoja jauniešus kopīgā darbā ar pašvaldības darbiniekiem, gatavojot auduma somas un krekliņus, ar jauniešu sagatavoto Viļānu logo. Sietspiedes tehnikā sagatavotās somas un krekliņi tika pasniegti Viļānu slimnīcas personālam - speciālistiem, kuru darbs šajā vīrusa pandēmijas laikā ir jo īpaši atbildīgs un saspringts. Projekta izvērtēšanas pasākuma laikā Daugavas lokos jaunieši apkopoja jautājumus Viļānu novada pašvaldības deputātiem kā jauniešu vēstījumu, kuru nodot līdz ar apdrukātajām somām veiksmīgas sadarbības turpinājumam. /FOTO atskats

Projekta īstenošanas laiks: 01.04.2019.-31.08.2020.
Finansētājs: Programma "Eiropas Solidaritātes korpuss", ko administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra
Projekta finanšu dotācija: 6888,00 EUR
Plašāka informācija

Projekts "Pakāpieni attīstībai" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” un valsts budžeta finansiālu atbalstu.
Šī  publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Karmena Kotāne
projekta vadītāja