Vienlaikus nevarēs pretendēt uz pabalstu krīzes situācijā un dīkstāves palīdzības pabalstu

Viļānu apvienības pārvalde 8.Maijs, 2020, 14:23 Jaunumi

Saeima ceturtdien, 7.maijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā. Ar grozījumiem noteikts, ka persona vienlaikus nevar pretendēt uz pabalstu krīzes situācijā un dīkstāves palīdzības pabalstu.

Līdz šim likumā jau bija noteikts, ka pašvaldība neizmaksā vai samazina par attiecīgo daļu pabalstu krīzes situācijā par laikposmu, kad personai ir piešķirts dīkstāves pabalsts. Jaunie likuma grozījumi paredz, ka pabalstu krīzes situācijā nepiešķirs atsevišķi dzīvojošai personai vai par personu ģimenē, kurai ir piešķirts dīkstāves pabalsts vai dīkstāves palīdzības pabalsts.

Ar likuma grozījumiem izslēgts dubultfinansējums, ļaujot pašvaldībām nepalielināt izmaksājamā pabalsta krīzes situācijā apmēru par 50 eiro mēnesī katram bērnam, gadījumā, ja personai tas būs jau piešķirts kā piemaksa, saņemot dīkstāves palīdzības pabalstu.

Likuma grozījumi neskars personas, kurām līdz likumprojektā ietverto normu spēkā stāšanās brīdim pašvaldības sociālais dienests ir piešķīris pabalstu krīzes situācijā.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.