Stāstot par Latgali Polijā (pieminēts Obelisk Farm)

Viļānu apvienības pārvalde 6.Februāris, 2020, 15:24 Jaunumi

No 22.-25. janvārim Latgales reģiona Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” pārstāvji piedalījās darbsemināros Polijas pilsētās Varšavā, Krakovā (Mazpolijas vojevodiste) un Katovicē (Silēzijas vojevodiste).

Darbsemināru mērķis bija iepazīstināt dažādus Polijas tūroperatorus un pašvaldību pārstāvjus, kuri darbojas tūrisma jomā, ar Latgales reģiona piedāvājumu. Darbseminārā Varšavā norisinājās tā sauktais B2B jeb tiešās tikšanās ar Polijas tūrisma nozares pārstāvjiem. Varšavas darbsemināra apmeklētāji izrādīja lielu interesi par Latgales reģionu, tā apceļošanas iespējām  un reģiona tūrisma nozares jaunumiem.

Krakovā un Katovicē Asociācijas pārstāvji uzstājās ar divām prezentācijām – pirmo kā kodolīgu aprakstu par Latgales reģiona tūrisma piedāvājumu un otro – iepazīstināšana ar īpaši šim braucienam izstrādāto četru dienu tūrisma maršrutu “Pa senās Polijas pēdām” poļu valodā. Maršrutā iekļauti izcilākie Latgales reģiona Polijas (Inflantijas) laika arhitektūras piemēri, kā arī mūsdienu Latgales reģiona TOP objekti. Minētais maršruts radīja īpašu atsaucību, tika uzdoti gan dažādi praktiskas dabas jautājumi, gan atsevišķi jautājumi par Polijas un Latgales vēsturiskajām saitēm.

Poļiem kulinārais mantojums ir īpašā cieņā, tādēļ arī visās trīs pilsētās tika pasniegti īpaši gardumi no prasmīgajiem Latgales reģiona ražotājiem: Z/S “Kurmīši” Latgales ziedu tēja un kaņepju fermas “Obelisk farm” tēja, kā arī īpašie kaņepju enerģijas batoniņi, tāpat arī Malnavas “Latgolys šmakovka”, pašu siets siers, Rēzeknes Gaļas kombināta izcilā desa un Andrupenes lauku sētas īpaši gardā sēklu maize.

Nešauboties var sacīt, ka Polijas tūristiem Latgale ir interesants galamērķis, tieši pateicoties kopīgajai vēsturei. Pašsaprotami, ka visdetalizētāk poļu tūroperatori vēlējās uzzināt par sakrālo mantojumu un tā apskates iespējām, tomēr nedalīta interese tika izrādīta arī par kulinārā mantojuma gardumiem un pastaigu takām dabā. Jāuzsver, ka pašreiz ir aktuāli piesaistīt jaunus gidus, kuri spētu komunicēt arī poliski un varētu pavadīt grupu ekskursijas Latgales reģionā.

Balstoties uz 2019. gada Latgales reģiona statistiku, Polijas tūristi jau pašreiz ierindojas ceturtajā vietā, tomēr LRTA “Ezerzeme” pārstāvji ir pārliecināti, ka Polijas tūristu skaitu gada griezumā var vismaz dubultot.

Liels paldies jāsaka Latvijas vēstniekam Polijā Edgara Bondara kungam un viņa izcilajai komanda, pateicoties kam šāda veida darbsemināri tika noorganizēti.

Kopumā darbsemināri un prezentācijas trīs Polijas pilsētās piesaistīja vairāk nekā 120 dažādus tūrisma nozares pārstāvjus. Rezultātā Latgales reģions tūristiem no Polijas kļuvis mazliet atpazīstamāks, ir iegūti jauni, vērtīgi kontakti un nostiprināta kvalitatīvā sadarbība ar Polijas vēstniecību Latvijā un Latvijas vēstniecību Polijā.

Vēsti sagatavoja:

Latgales reģiona Tūrisma asociācija “Ezerzeme”