Starp “Latvijas Būvniecības gada balva 2020” laureātiem arī būvprojekts “Gājēju tilta uz Lakstīgalu salu pārbūve”

Viļānu novada pašvaldība 17.Marts, 2021, 14:11 Jaunumi

Piektdien, 2021. gada 12. martā atbilstoši epidemioloģiskais situācijai Āgenskala tirgū, Rīgā tika pasniegtas balvas “Latvijas Būvniecības gada balva 2020”. Konkursa pieteikumu skaits sasniedza gandrīz 140, raksturojot pērnā gada arhitektūras un būvniecības ražu 10 nominācijās:  ēkas un būves no Rīgas, Vaidavas, Daugavpils un novada, Baldones, Carnikavas, Bārtas, Pāvilostas, Viļāniem, Ogres, Liepājas, Ventspils, Saldus, Babītes, Jūrmalas, Ādažiem, Kuldīgas, Jelgavas, Jēkabpils, Stopiņiem, Skrīveriem, Tukuma, Upesciema, Tīnūžiem, Dreiliņiem, Ulbrokas, Piņķiem, Dānijas, Ikšķiles, Ķekavas, Limbažiem, Ģibuļu pagasta, Usmas, Mārupes, Saulkrastiem, Dobeles, Madonas, Siguldas, Valgas, Zilākalna, Tārgales, Gaujienas, Kandavas, Līgatnes, Salacgrīvas, Smiltenes, Amatas, Valmieras, Alūksnes, Bauskas, Āraišiem, Kokneses, Ķemeriem, Siguldas.

Visās konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2020” nominācijās bija sīva konkurence, jo objekti izpildījuma ziņā, ar arhitektoniskajām vērtībām un sociālo nozīmīgumu ir bijuši gana spēcīgi un cienījami konkurenti, lai radītu grūtības atlasīt godalgoto vietu ieguvējus. ŠEIT varat iepazīties ar visiem konkursa "Latvijas Būvniecība gada balva 2020" laureātiem.

Viļānu novada pašvaldība konkursā ieguva godpilno 3.vietu nominācijā Inženierbūve jaunbūve ar Gājēju tilta uz "Lakstīgalu salu" pārbūvi, Raiņa ielā 2B, Viļānos. 

Viļānu novada pašvaldība vēlas pateikties par sadrbību būvprojekta autoram SIA “Projekts 3” un tā vadītājam Ģirtam Šķupelim, būvniekam Latvijas-Lietuvas kopuzņēmumam SIA "Viadukts” , tā vadītājam Jurijam Haritonovam un atbildīgajam būvdarbu vadītājam Rimam Sankauskim un atbildīgajam būvuzraugam Elīnai Kiščenko no SIA “KEM”.

Tilta konstrukcija veidota no:

  • divām lokveida tērauda kopnēm, kas savā starpā savienojas ar šķērssijām;
  • kopnes augšējā un apakšējā lokveida josla veidota no kvadrātveida profiliem;
  • kopņu laiduma garums 26m, kopnes augstums no 0.3m-3.49m, ietves platums 2m;
  • gājēju tilta segums – lapegles terases dēļi, kuri balstās uz koka garensijām;
  • kopnes balsti veidoti no monolīta dzelzsbetona.
Iesaki citiem: