SPORTA LAUREĀTS 2019

Viļānu apvienības pārvalde 29.Janvāris, 2020, 09:25 Jaunumi

Katru gadu janvāra mēneša neatņemama sastāvdaļa ir Viļānu novada Sporta skolas rīkotais pasākums “Sporta laureāts”, šogad pasākums notika 25.01.2020. Viļānu KN. Daudziem sportistiem aizvadītais gads bija bagāts ar daudziem sportiskiem panākumiem un sasniegumiem. Pasākumā tika sumināti sporta aktīvisti, kuri svinēja apaļas jubilejas aizvadītajā gadā, apbalvoti “Sporta laureāts 2019” izvirzītie nominanti, kā arī tika pasniegti pateicības raksti.

“Sporta laureāts 2019” tika izvirzītas deviņas nominācijas.

Nominācijā “Viļānu novada Jaunā cerība sportā - 2019” tika izvirzītas sešas sportistes:

 1. Selīna Marija Astašova – vieglatlētikas uzlecošā zvaigzne. Selīna katrās sacensībās nopelna vairākas godalgotas vietas – pārsvarā pirmās. Trenere Ksenija Orlova Selīnu raksturo kā ļoti optimistisku, perspektīvu, centīgu un neatlaidīgu sportisti. Selīnai viegli padodas treniņu process, bet dažreiz viņa tomēr netic saviem spēkiem, un tad nāk palīgā treneres uzmundrinājumi, un beigu beigās viss tiek sasniegts.
 2. Liene Malinovska – daudzpusīga sportiste, kas gūst panākumus gan dambretē, gan vieglatlētikā, gan arī basketbolā. Trenere Ksenija Orlova Lieni raksturo kā ļoti talantīgu, centīgu un drosmīgu sportisti, kurai piemīt līdera īpašības. Komunikabla un draudzīga, sacensību laikā spēj kontrolēt savas emocijas, bet dažreiz patīk arī paslinkot treniņu laikā.
 3. Linda Malinovska – jaunā sportiste gūst panākumus vieglatlētikā, basketbolā un dambretē. Trenere Ksenija Orlova Lindu raksturo kā ļoti talantīgu sportisti, bet dažreiz mazliet neizlēmīga, kautrīga, un brīžiem arī pārāk pļāpīga.
 4. Neļa Kristīne Malahovska – asākais prāts dambretē! Neļai ir augsti sasniegumi reģionā, Latvijas un starptautiskajās dambretes sacensībās. Neļa:
  1. piedalījās Pasaules jaunatnes čempionātā 100 lauciņu dambretē Turcijā;
  2. Latvijas jaunatnes čempionāta finālā 64 lauciņu dambretē - U16 grupā starp meitenēm - ieguva 1.vietu;
  3. Latvijas čempionātā ātrspēlē un klasikā 100 lauciņu dambretē Rīgā - U-16 meiteņu grupā ieguva 2.vietu;
  4. Latvijas kausa izcīņā 64 lauciņu dambretē – 1.vieta;
  5. Lietuvas starptautiskajā turnīrā 64 lauciņu dambretē – 1. vieta;
  6. RIGA OPEN JUNIORS 2019 turnīrā – 2.vieta.
 5. Simona Prikule - Viļānu Sporta skolas audzēkne no skolas dibināšanas, un viņas panākumi vieglatlētikā ar katru gadu ir tikai auguši. Aizvadītajā mācību gadā Simona startējot dažādās vieglatlētikas sacensībās tikai Latgales novadā, ir izcīnījusi divdesmit PIRMĀS vietas. Daudzās disciplīnās ir uzlabojusi savus personīgos rekordus, kā arī Latvijas Jaunatnes olimpiādē Simona ieguva 3.vietu 800m skrējienā. Savukārt Latvijas Jaunatnes čempionātā, kurš notika Jēkabpilī no 21. līdz 22. jūnijam, Simona ieguva 2.vietu 800m skrējienā un 3.vietu 400m skrējienā. Simonu kopā ar citām Latvijas izlases vieglatlētēm uzaicināja startēt Baltijas U-18 vecuma grupā čempionātā Viļņā, kurš notika aizvadītā gada 02. un 03. augustā: no čempionāta Simona atgriezās ar bronzas medaļu un personīgo rekordu 800m skrējienā. Simonas vieglatlētikas trenere Jeļena Tarasova viņu raksturo kā mērķtiecīgu, disciplinētu, izpalīdzīgu, draudzīgu un motivētu sportisti izvirzītā mērķa sasniegšanai.
 6. Viktorija Sidorova – ar vieglatlētiku nopietni nodarbojas tikai otro gadu, bet jau ir sasniegusi labus rezultātus Latvijas un reģiona līmeņa sacensībās. Viktorijas vieglatlētikas trenere Jeļena Tarasova viņu raksturo kā kautrīgu, bet drosmīgu sportisti. Viktorija ir mērķtiecīga un darbspējīga. Kā cilvēks - atsaucīga un labsirdīga.

 

Nominācijā “Viļānu novada labākā komanda - 2019” tika apbalvota Viļānu novada Sporta skolas U-12 meiteņu futbola komanda. No 3. jūnija līdz 22. augustam norisinājās meiteņu futbola čempionāti dažādās vecuma grupās, spēlēja 9 komandas. Katrā no četrām kārtām tika aizvadītas divas spēles. Mūsu komanda izcīnīja septiņas uzvaras un vienu spēli nospēlēja neizšķirti, iegūstot 22 punktus un pārliecinoši izcīnot 1.vietu Latvijas Jaunatnes U-12 vecuma grupā meiteņu futbola čempionātā Attīstības grupā! Komanda: Linda Zvīdriņa, Evita Stafecka, Anastasija Parfjonova, Marta Kiule, Elīna Latkovska, Elīza Unda, Ruta Uzāre, Laura Kallase, Samanta Laškova, Astrīda Čerņavska un Paula Helēna Knipa.

Nominācijā “Viļānu novada treneris - 2019” tika apbalvots Andrejs Slavickis – Viļānu novada Sporta skolā strādā kopš Sporta skolas dibināšanas, un viņa trenētās futbola komandas 2019. gadā izcīnīja godalgotās vietas:

 1. 1.vieta Latvijas Jaunatnes U-12 vecuma grupā meiteņu futbola čempionātā Attīstības grupā
 2. 1.vieta Ādas bumbas Latvijas finālsacensībās U-15 vecuma grupā
 3. 1.vieta Ziemeļaustrumu Jaunatnes U-15 vecuma grupā telpu futbola čempionātā
 4. 3.vieta Ziemeļaustrumu Jaunatnes U-15 vecuma grupā futbola čempionātā.

 

Nominācijā “Viļānu novada trenere - 2019” tika apbalvota Jeļena Tarasova – Viļānu novada Sporta skolā strādā kopš Sporta skolas dibināšanas, un Jeļenas trenētie sportisti aizvadītajā gadā sasniedza ļoti augstus rezultātus dažāda mēroga sacensībās vieglatlētikā gan Latvijā, gan ārpus tās. Kā trenere Jeļena ir prasīga gan pret sevi, gan izglītojamiem, kā arī ar augstu profesionalitāti izturas pret savu darbu. Sacensībās sportistus vienmēr uzmundrinās ar jautru anekdoti, kā arī sabārs nepieciešamības gadījumā. Jeļena aktīvi piedalās veterānu sacensībās vieglatlētikā un iegūst arī godalgotās vietas.

 

Nominācijā “Viļānu novada veterāne sportā - 2019” tika apbalvota Leonīda Īriste - viena no Viļānu aktīvākajām veterānu sportistēm, kura piedalās visās veterānu rīkotajās sacensībās vieglatlētikā Latvijā, kā arī aktīvi apmeklē Viļānu novada rīkotās sacensības un gūst godalgotās vietas.

 1. Latvijas Sporta Veterānu Savienības pašvaldību 56. sporta spēlēs vieglatlētikā, kuras notika Salaspilī Leonīda šķēpa mešanā izcīnīja 1.vietu un diska mešanā 2.vietu
 2. Gulbenes novada atklātajā čempionātā vieglatlētikā 1.vieta lodes grūšanā un diska mešanā, savukārt  šķēpa mešanā 3.vieta
 3. Latgales čempionātā senioriem vieglatlētikā, kurš notika Višķos Leonīdai 2.vieta šķēpa mešanā un 4.vieta diska mešanā

 

Nominācijā “Viļānu novada veterāns sportā - 2019” tika apbalvots Pēteris Plots aktīvs svarbumbu celšanas sacensību dalībnieks, kurš gūst panākumus, gan Latvijas teritorijā, gan arī ārpus tās, un spilgtākie mirkļi pagājušajā gadā ir bijuši:

 1. Pasaules čempionātā svarbumbu celšanā Serbijas pilsētā Novi Sadā, kur izcīnīja 1. vietu
 2. Eiropas čempionātā 1.vieta veterānu grupā
 3. Latvijas čempionātā klasiskajā divcīņā un garajā ciklā 1.vieta
 4. Latvijas kausā 1.vieta kopvērtējumā

 

Nominācijā “Mūža ieguldījums sportā - 2019” balvu saņēma Jānis Opincāns – kurš jau kopš bērnības ir bijis aizrautīgs sportists. Studiju gados nodarbojās ar slēpošanu, slidošanu, handbolu. Ilgus gadus nostrādājis par fizkultūras skolotāju Gaigalavas, Stoļerovas un Viļānu vidusskolā. Jānis ir paguvis arī pastrādāt par metodiķi un vēlāk arī par direktoru – Rēzeknes novada Sporta skolā, bet pēdējā laikā strādāja par treneri Viļānu sporta skolā. Aktīvi ir piedalījies veterānu sacensībās dažādos sporta veidos un ieguvis godalgotas vietas.

 

Nominācija “Viļānu novada sportiste - 2019” tika piešķirta Marijai Ružānei - viena no vadošajām Latvijas izlases darta spēlētājām. Ar darta spēli Marija iepazinās 2011. gadā kopā ar dzīvesbiedru Aivaru kā aktīvu brīvā laika pavadīšanu, no tā laika Marija sāka spēlēt dartu profesionālā līmenī, un gūt panākumus ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Marija aizvadītajā gadā piedalījās:

 1. Pasaules čempionātā World Cup 2019 Rumānijas pilsētā Cluje Naboka Latvijas izlases sieviešu komandas sastāvā
 2. Baltic Cup 2019 Lietuvas pilsētā Viļņā Latvijas izlases sieviešu komandas sastāvā iegūstot 2.vietu
 3. Estonia Open 2019 Igaunijas pilsētā Tallinā 2.vieta pāros kopā ar savu pastāvīgo pārinieci no Lizuma Zeltīti Stradi
 4. Latvija Open 2019 Rīgā 3.vieta pāros
 5. Latvijas darta organizācijas Vaiņodes kauss 2019 individuāli 1.vieta
 6. Latvijas darta organizācijas kauss 2019 Apšuciemā individuāli 2.vieta, pāros 1.vieta kopā ar Anitu Punculi no Ludzas
 7. Latvijas darta organizācijas Jēkabpils kauss 2019 individuāli 3.vieta
 8. Latvijas darta organizācijas Vecpiebalgas kauss 2019 individuāli 3.vieta
 9. Latvijas Sporta Veterānu Savienības čempione dartā komandas sastāvā kopā ar Aivaru Šutku, Laimoni Nagli un Gunāru Ozoliņu.

 

Nominācija “Viļānu novada sportists - 2019” tika piešķirta Mārim Rubulim. Māris ir ne tikai Latvijas svarbumbu celšanas asociācijas organizācijas vadītājs un sacensību organizētājs, bet arī pats aktīvi piedalās svarbumbu celšanas sacensībās, un pēc aizvadītā gada rezultātiem ir redzams, ka ir palicis nepārspēts ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās, piemēram, Māris:

 1. Pasaules čempionātā svarbumbu celšanā Serbijas pilsētā Novi Sadā raušanas vingrinājumā izcīnīja 1. Vietu un klasiskajā divcīņā 3.vieta
 2. Eiropas čempionātā svarbumbu celšanā Vācijas pilsētā Stolbegā grūšanā ar vienu roku ieguva 1.vietu un klasiskajā raušanas vingrinājumā izcīnīja 2.vietu
 3. Atklātajā Eiropas kausā svarbumbu celšanā pieaugušajiem Francijas galvaspilsētā Parīzē divcīņā iegūta 3.vieta
 4. Baltijas čempionātā svarbumbu celšanā Lietuvas pilsētā Panevežā – 1.vieta
 5. Latvijas čempionātā Rugājos 1.vieta
 6. Latvijas kausā 1.vieta kopvērtējumā

Pasākuma izskaņās - Viļānu novada sporta skola pasniedza vairākus pateicības rakstus:

 1. par ieguldījumu Viļānu novada Sporta skolas attīstībā un sporta popularizēšanu novadā pateicības raksts tika pasniegts Lolitai Malinovskai;
 2. par aktīvās atpūtas pasākumu organizēšanu pateicības raksts tika pasniegts biedrībai “Bokonu Bryuklenes" un tās vadītājai Dzidrai Bruzgulei;
 3. par sporta pasākumu organizēšanu pateicības raksts tika pasniegts Nellijai Strodei;
 4. Viļānu novada Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestrim un vadītājam Mārtiņam Dzindzukam tika pasniegts pateicības raksts par Viļānu novada “Sporta laureāts 2019” pasākuma oficiālās apbalvošanas daļas labskanību;
 5. pateicības raksts tika pasniegts deju grupai no Rēzeknes “Zumba in Rezekne” un tās vadītājai Olgai Balabkinai par enerģisku uzstāšanos un klātesošo iepriecināšanu ar deju priekšnesumiem;
 6. pateicības raksts tika pasniegts Sporta deju dejotājiem Emmai Sitkovai un Vadimam Cvetkovam par romantisma un graciozitātes noskaņas piešķilšanu “Sporta laureāts 2019” apbalvošanas ceremonijā.

Vakara gaitā tika organizēti dažādi konkursi, visi vakara dalībnieki cīnījās par žetoniem, kurus vakara vadītāja pasniedza konkursa uzvarētājiem. Lielāko žetonu skaita īpašnieki saņēma septiņas balvas.

ŠEIT ir iespēja apskatīt televīzijas sižetu par pasākumu.

Viļānu novada Sporta skola izsaka pateicību Viļānu KN administrācijai un KN darbiniekiem par līdzdalību pasākuma organizatoriskajos darbos, Viļānu novada pašvaldībai par sarūpētajām piemiņas balvām, Ivetai Briškai par galda dekoru un foto stūrīša noformēšanu, vakara vadītājai Maijai Grozai, kā arī visiem pārējiem, gan par idejām, gan kritiku. Tiekamies nākamajā “Sporta laureāts” pasākumā.

Informāciju sagatavoja: Sporta skolas metodiķe Guna Popova

Iesaki citiem: