Pirmoreiz piešķirtas Latgales “Ceļamaizes” stipendijas

Viļānu apvienības pārvalde 25.Novembris, 2019, 13:43 Jaunumi

Stipendija ir sava veida atspēriena punkts un iedrošinājums vēl sekmīgākām studijām. Šogad Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenātu stipendijas saņēmuši teju 100 jaunieši, tai skaitā arī pieci jaunieši, kuru saknes rodamas Latgalē. Pirmās “Ceļamaizes” stipendijas saņēmuši LU pirmā kursa studenti Jeļizaveta Klimanova un Toni Anželo Fernandes.

Novembra sākumā LU Lielajā aulā intelektuāli bagātā gaisotnē sumināti 94 Latvijas universitāšu un augstskolu studenti, kurus raksturo mērķtiecība, centība, daudzpusība un degsme par savu nodarbošanos. Stipendijas nes sev līdzi arī idejas un cerības par nākotnes iespējām, turpmākajiem izcilajiem sasniegumiem un bagātīgu pienesumu sabiedrības labā.

Stipendiāte Jeļizaveta Klimanova par savām mājām sauc Viļānus. Šogad pabeigusi Viļānu vidusskolu un uzsākusi studijas LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē, kur apgūst matemātiku-statistiku. Jaunā studente atzīst, ka viņai patīk skaitļi, miers un skriešana. Jeļizavetu raksturo akadēmiskie sasniegumi, nemitīga sevis pilnveidošana caur dažādiem projektiem, programmām un dzīves ceļu.

Sabiedriski aktīvā viļāniete Eiropas Padomē pārstāv Latvijas reģionu jauniešus – izsaka viņu vēlmes, aktualizē jauniešu problēmas, Strasbūrā piedalās sēdēs, popularizē jaunu cilvēku iespējas un tiesības arī vietējā līmenī, rīkojot dažādus pasākumus.

Jeļizaveta ir aizrāvusies ar folkloru, vairākus gadus darbojas Viļānu novada draugu folkloras kopā “Bitītes”. Kādu laiku vāc pati savu tautastērpu – jau ir josta, vainags, kurpes, zeķes, sakta un krekls. Palikuši vien brunči.

Informācija: LU

Iesaki citiem: