Par testēšanu uz Covid-19 sociālās aprūpes institūciju un patversmju klientiem

Viļānu apvienības pārvalde 27.Marts, 2020, 11:15 Jaunumi

Ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju, Pasaules Veselības organizācijas izsludināto pandēmiju, kā arī Covid-19 transmisiju Eiropā un 2020. gada 12. martā Ministru kabineta izsludināto ārkārtas situāciju valstī,   2020. gada 23. marta Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē tika pieņemts lēmums uzsākt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātu testēšanu sociālās aprūpes institūciju un patversmju klientiem ar akūtas elpceļu infekcijas pazīmēm (klepus, drudzis, rīkles iekaisums, elpas trūkums) uz Covid-19.

Lai pieteiktu analīžu paraugu ņemšanu, sociālās aprūpes institūcijas vai patversmes atbildīgajai personai ir jāsazinās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, nosūtot e-pastu uz adresi covid.iestades@nmpd.gov.lv vai zvanot uz tālruni 67337095 (tālruņa darba laiks ir katru dienu no pirmdienas līdz svētdienai no plkst. 8:00 līdz 18:00), norādot institūcijas nosaukumu, atrašanās adresi, izmeklējamo personu skaitu (gan sociālās aprūpes institūcijas klienti, gan personāls, bet kopā ne vairāk kā 30 personas vienas vizītes ietvaros) un atbildīgās personas kontakttālruni.

Ja sociālās aprūpes institūcijas personas veselības stāvoklis ir tik smags, ka nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, tad jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam uz tālruni - 113.

Vienlaicīgi aicinām pievērst īpašu uzmanību sociālās aprūpes institūciju un patversmju klientiem, īpaši personām, kas atbilst Covid-19 riska grupai (vecums virs 65 gadiem; smagas hroniskas slimības – cukura diabēts, sirds asinsvadu sistēmas slimības, onkoloģiskas slimības, imūndeficīta stāvokļi, imūnsupresīvā terapija utml.) un atbilstoši Slimību profilakses kontroles centra mājaslapā publicētajām rekomendācijām[1], konstatējot šiem cilvēkiem slimības pazīmes, organizēt izmeklējumus uz Covid-19.


 
Iesaki citiem: