Mūsu ziņģei - 18

Viļānu apvienības pārvalde 19.Februāris, 2020, 15:00 Jaunumi

Aizgājušajā sestdienā, 15.februārī, Viļānu kultūras namā norisinājās ikgadējais ziņģētāju un stāstnieku vakars ''Mūsu ziņģei - 18'', kurā piedalījās kupls skaits dalībnieku no visas Latvijas.

Par godu šādai skaistai pilngadības dzimšanas dienai, koncertā piedalījās tieši 18 dalībnieki, 15 ziņģētāju kolektīvi un 3 stāstnieki, kuri skatītājus uzjautrināja ar interesantiem stāstiem un jautrām, skaistām dziesmām, kurām līdzi dziedāja visa skatītāju un dalībnieku piepildītā zāle.

Ziņģētāju un stāstnieku vakars jau kļuvis par tradicionālu pasākumu, uz kuru katru gadu izdziedāt ziņģes un padalīties ar interesantiem stāstiem iz dzīves  ierodas ap 200 dalībnieku.

Pasākuma svarīgākais uzdevums visus šos gadus ir popularizēt mūsdienu folkloru kā sabiedrības kultūras sastāvdaļu, veicināt tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamības procesu, kā arī nodrošināt izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu starp ziņģētājiem un stāstniekiem un kopā būšanas prieku.

Ziņģē šogad piedalījās: Kapela ''Aizezeres muzikanti'', Folkloras kopa ''Sēlene'', Voldemārs Džigurs, Kalsnavas pagasta folkloras kopa ''Vesetnieki'', Salnavas kultūras nama kapela ''Sābri'', Zvirgzdenes lauku kapela, Vokālais ansamblis ''Kombinācija'', Krāslavas novada Izvaltas tautas nama apvienotais sieviešu un vīriešu ansamblis, Tukuma kultūras nama folkloras un ziņģu kopa ''Avots'', Salnavas kapela, Folkloras kopa ''Trejteka'', Folkloras kopa ''Krauklēnieši'', Vilhelmīne Jakimova, Tautas mūzikas kopa ''Sēļu muižas muzikanti'', Mārcienas pagasta senioru ziņģu ansamblis ''Trizulis'', Isnaudas folkoras kopa, Sandra Zondaka un vietējā Viļānu kultūras nama folkloras kopa ''Viļonīši''.

Skatītājiem bija iespēja balsot par labāko ziņģētāju - simpātiju balvu ieguva ''Salnavas kapela''.

Pasākuma laikā apmeklētājiem un dalībniekiem bija iespēja arī nofotografēties foto stūrītī, kurš bija noformēts atbilstoši Valentīndienas noskaņām un ziņģētāju vakaram. Bija iespēja baudīt gan siltu tēju, kafiju, gan iekost kādu cepumu, konfekti, kas nu kuram labāk tīk. Tāpat arī varēja iegādāties kādu interesantu vai siltu rokdarbu.

Savukārt pasākuma otrajā daļā viesi tika cienāti ar svētku kūku, kā arī lustīgi dancoja un spēlēja daņčus.

 

Iesaki citiem: