Latvijas izlase kļuva par Eiropas kontinenta vicečempioni svarbumbu celšanā

Viļānu apvienības pārvalde 4.Jūnijs, 2021, 09:25 Jaunumi

No šī gada 27. līdz 30.maijam Krievijas pilsētā Kazaņā notika Eiropas čempionāts svarbumbu celšanā, kurā piedalījās arī Latvijas izlase, kurai komandu kopvērtējumā izdevās izcīnīt otro vietu profesionāļu grupā un arī kļūt par otro veterānu grupā.

Individuāli starp profesionāļiem (ar 32 kg svarbumbam) Māris Rubulis (Viļāni) un Edgars Getmančuks (Vecumnieki) palika ceturtie savās disciplīnās, uzreiz aiz spēcīgajiem Krievijas sportistiem. Komandu stafetē viņiem pievienojās Vasilijs Ginko (Ventspils) un šeit mūsu sportistiem izdevās izcīnīt bronzu.

Veterānu grupā pie medaļām tika Vasilijs Giņko un Jurijs Kopasovs (Daugavpils), savās vecuma grupās viņiem ir otrās vietas. Komandu stafetē veterāniem M.Rubulis, V.Giņko un J.Kopasovs ieguva otro vietu.

Paralēli Eiropas čempionātam norisinājās arī Eiropas spēles svarbumbu celšanās, kur pirmo vietu izcīnīja E.Getmančuks grūšanas vingrinājumā ar 40 kg svarbumbu.

Šo sacensību tiesnešu komisijā no Latvijas piedalījās arī Irina Kokina (Daugavpils), kura ir saņēmusi Starptautiskās kategorijas tiesneses kvalifikāciju.

Paldies visiem sportistiem, kas neskatoties uz pandemijas laiku atrada spēku trenēties un ziedoja sevi sportam.

Paldies LSFP, Viļānu novada domei, Vecumnieku novada domei, Ventspils pilsētas domei par sportistu atbalstu un finansējumu, par apstākļu radīšanu sacensību sagatavošanai šajā grūtajā laikā.

Latvijas Svarbumbu Celšanas Asociācijas valdes priekšsēdētājs
Māris Rubulis