Kūlas dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, īpašumu un apkārtējo vidi!

Viļānu novada pašvaldība 23.Marts, 2020, 08:34 Jaunumi

Šodien sākas astronomiskais pavasaris, kaut gan sezonai raksturīgais netikums – kūlas dedzināšana Latvijā norisinās jau no 16.janvāra, kad tika reģistrēts pirmais šā gada kūlas ugunsgrēks, kur Rīgā pērnā zāle dega 100m2 platībā. Šobrīd valstī reģistrēti jau 75 kūlas ugunsgrēki un aizvadīto dienu statistika liecina, ka pērnās zāles ugunsgrēku skaits strauji pieaug.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka ilgākā periodā Latvijā gaidāms sauss laiks, kas varētu veicināt kūlas ugunsgrēku izplatīšanos, tādēļ VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība! Kūlas dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu, kā arī nodara būtisku kaitējumu dabai!

Pērnā gada tendences:

  • Palielinājies kūlas ugunsgrēku skaits un to radīto postījumu apmērs!
  • Kūlas ugunsgrēku radīto postījumu apmērs (neskaitot nodarīto kaitējumu videi) – iznīcinātas 130 ēkas/būves un cieta 11 cilvēki – abos gadījumos ir augstākais rādītājs pēdējo desmit gadu laikā.
  • Tikai divos novados pērn nebija neviena kūlas ugunsgrēka.

Plašāka informācija pielikumā.

Iesaki citiem: