Izveidots brīvprātīgo palīdzības tīkls pārtikas piegādēm risku grupām un cilvēkiem pašizolācijā vai karantīnā

Viļānu apvienības pārvalde 26.Marts, 2020, 09:37 Jaunumi

No 17. Līdz 20. martam norisinājās virtuālais hakatons HackForce, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Starp uzvarētājiem ir kustība #paliecmājās – brīvprātīgo tīkls, kas bez maksas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā vai atrodas mājās karantīnā. Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš– zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot mājas lapu www.paliec-majas.lv.

Kopš Latvijā ticis izsludināts ārkārtas stāvoklis, pašizolācijā un karantīnā atrodas tūkstošiem iedzīvotāju. Īpaši svarīga pašizolācija ir vecāka gada gājuma cilvēkiem, kā arī tiem, kam ir hroniskas saslimšanas. Šiem cilvēkiem pat vienkāršs gājiens uz veikalu var izrādīties īpaši bīstams. Tikpat kritiskā situācijā ir arī cilvēki, kam pēc atgriešanās no ārzemēm obligāti nepieciešams uzturēties 14 dienu pašizolācijā, bet nav pieejams tuvinieku atbalsts.

Lai palīdzētu šiem cilvēkiem un reizē arī pasargātu citus iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās ar Covid-19, #paliecmājās piedāvā brīvprātīgo palīdzību iepirkumu – pārtikas produktu un citu sadzīves preču sagādē -, mājdzīvnieku izvešanā pastaigās un emocionālā atbalsta sniegšanā. #paliecmājās īpaši aicina pieteikt palīdzību tos, kas nelieto digitālās tehnoloģijas un atrodas Covid-19 riska grupā zvanot pa tālruni: 25661991.Tāpat arī aicinām kaimiņus, aprūpētājus un sociālos darbiniekus mudināt līdzcilvēkus zvanīt un pieteikt palīdzību.

Lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku palīdzības apjomu, #paliecmājās aicina pieteikties brīvprātīgos (tai skaitā jauniešus), kas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi un citām vajadzībām, piesakot savu dalību mājas lapā www.paliec-majas.lv. Pieteikties var ikviens iedzīvotājs neatkarīgi no atrašanās vietas, kam nav konstatēts Covid-19, kas pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārzemēs, kā arī nav bijis kontaktā ar iespējamu Covid-19 slimnieku.

Mājaslapa pieejama latviešu valodā un tās izstrāde citās valodās šobrīd tiek veikta, taču zvani gan latviešu, gan krievu, gan angļu valodā tiek pieņemti jau tagad.

Par kustību #paliecmājās:
#paliecmājās ir valsts, pašvaldību un Latvijas uzņēmumu atbalstīts projekts, kas darbojas sabiedrības labā – tāpēc preču piegāde ir bez maksas, un par samaksu par precēm jāvienojas ar brīvprātīgo, kas sniedz palīdzību.

Vairāk info - https://paliec-majas.lv/
 

! ! !

Lai nepieļautu to, ka krāpnieki ļaunprātīgi izmanto jauno brīvprātīgo tīklu, izveidota īpaša saziņas forma. Diennakti pirms palīdzības sniegšanas brīvprātīgais piezvanīs palīdzību lūgušajam. Kad brīvprātīgais ieradies, pirms durvju atvēršanas vienmēr jālūdz brīvprātīgajam nosaukt vārdu un uzvārdu, kā arī jāpalūdz sev piezvanīt uz tālruni, kuru var saņemt tikai oficiāli apstiprināts un pārbaudīts brīvprātīgais. Ja rodas ir aizdomas, ka brīvprātīgo kustības platforma tiek izmantota ļaunprātīgi, tūdaļ jāsazinās ar zvanu centru - 25661991.

Brīvprātīgie arī piekodina, ka var atnest preces, bet par pirkumu ir jānorēķinās pašam palīdzības saņēmējam, tā nav dāvana. Tāpat tiek lūgts pēc iespējas nodrošināt bezkontakta palīdzības saņemšanu. Ja no personīga kontakta nav iespējams izvairīties, jāievēro vismaz 2 metru distance no palīdzības sniedzēja. Skaidra nauda nododama nesaskaroties, piemēram, atstājot pie durvīm, ievietojot maisiņā vai izmantojot cimdus. Tūlīt pēc palīdzības saņemšanas jānomazgā rokas, kā arī vēlams notīrīt saņemtās preces.

Iesaki citiem: