Gada ienākumu deklarācija

Viļānu apvienības pārvalde 26.Februāris, 2020, 10:03 Jaunumi

Sākot no 1.marta, varēs iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2019.gadu un atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem (izglītību, ārstnieciskajiem pakalpojumiem u.c.).

Gada laikā pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju (GID), šī gada laikā var pieprasīt ne vien par 2019.gadu, bet arī par 2018.un 2017.gadu. Savukārt deklarāciju par 2016.gadu var iesniegt līdz 2020.gada 17.jūnijam. Arī 2019.gada deklarāciju varēs iesniegt trīs gadus, tāpēc var nesteigties ar iesniegšanu marta sākumā.

Gada ienākumu deklarācija ir obligāti jāiesniedz ne tikai tām personām, kas veic saimniecisko darbību, bet jebkuram iedzīvotājam, kurš iedzīvotāju ienākuma nodokli nav samaksājis pilnā apmērā, tāpēc jāveic nodokļa piemaksa. Uzzināt, ir vai nav izveidojies parāds, iespējams, aizpildot savu gada ienākumu deklarāciju elektroniski - VID EDS. Piemaksas summu var samazināt vai dzēst, pievienojot dokumentus par attaisnotajiem izdevumiem. Ja ir izveidojusies nodokļu piemaksa, tad GID jāiesniedz taksācijas gadā no 1.marta līdz 1. jūnijam.

Attaisnoto izdevumu kopējā summa taksācijas gadā nedrīkst pārsniegt 600 eiro. Valsts apmaksā 20% no iesniegto čeku vērtības.

Savai gada ienākumu deklarācijai var pievienot attaisnotos izdevumus par ārstniecību un izglītību par sevi un saviem ģimenes locekļiem (laulāto, vacākiem, vecvecākiem, bērniem un mazbērniem) neatkarīgi no tā, vai viņi ir maksātāja apgādībā.

Lai ātrāk, ērtāk un izdevīgāk saņemtu pakalpojumus, ņemiet līdzi autentificēšanās līdzekļus – pieejas kodus internetbankai vai VID EDS pieslēgšanās kodus.

Viļānu pašvaldības VPVKAC darba laiks:

Katru darba dienu no 8.00 – 12.00 un 13.00-17.00

Visi tiks laipni gaidīti!

Iesaki citiem: