Danas Podniekas personālizstādes "manipulācija" atklāšana

Viļānu novada pašvaldība 1.Oktobris, 2020, 10:42 Jaunumi

“Mūsdienās, māksla ir visietekmīgākais manipulācijas veids, kas tieši un netieši atstāj iespaidu uz cilvēku. Balstoties uz monotīpijas tehnikas principu, grafiski stiklā tiek interpretēta tēma par manipulāciju ar apziņu. Laikmetīgās grafikas kontekstā veidoti telpiski objekti, kas atspoguļo grafikas un stikla simbiozi. 
Kontrastā melnbaltai fotogrāfijai par augu tēmu.” 

2020.gada 26.septembrī, Viļānu Novadpētniecības muzejā tika atklāta Danas Podniekas personālizstāde manipulācija. Izstāde tika atklāta ar muzikālu pārsteigumu, māksliniecei muzicējot kopā ar Viļānu Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestri.  Starp pasākuma viesiem bija gan viņas draugi un mākslas mīļotāji, atbalstītāji, gan arī radošas personības.

Par mākslinieci:
Dana Podnieka - beigusi Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu specializācijā Reklāmas dizainere, Daugavpils Universitātē ieguvusi bakalaura grādu Fotomākslā un maģistra grādu Grafikā, turklāt arī apmeklēti neskaitāmi profesionālās pilnveides kursi un semināri. Profesionālo darbību jau gandrīz 10 gadus turpina, strādājot Viļānu Mūzikas un mākslas skolā kā Vizuāli plastiskās mākslas pedagogs, un no 2011.gada ir arī Viļānu Mūzikas un mākslas skolas direktores vietniece, papildus arī valdes locekle Viļānu Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrībā. Māksliniece ir īstenojusi vairākus projektus, organizējusi nometnes, vadījusi lekcijas un prezentācijas. Kopumā ļoti aktīva un radoša personība, ar lielu un neatlaidīgu tieksmi uz izaugsmi un sevis pilnveidošanu.

Izstāde būs skatāma Viļānu Novadpētniecības muzejā līdz 30.oktobrim, muzeja darba laikā. Laipni gaidīts ikviens interesents.

Māksliniece vēlas pateikties katram apmeklētājam par atbalstu un kopā būšanu, un īpašu paldies velta atbalstītājam - mākslas galerija, vīna bārs - "Albrecht" art & wine (Daugavpils).

Iesaki citiem: