Bezmaksas bezvadu internets eiropiešiem

Viļānu apvienības pārvalde 11.Februāris, 2019, 08:50 Jaunumi

Viļānu novada pašvaldība februāra sākumā parakstīja līgumu ar Inovācijas un tīklu izpildaģentūru (INEA) par vaučera 15000 eiro vērtībā apgūšanu projekta WiFi4EU ietvaros.

Eiropas Komisija, izmantojot programmas WiFi4EU iespējas, iedzīvotājiem un publisko vietu apmeklētājiem vēlas nodrošināt bezmaksas Wi-Fi savienojumu izveidošanu parkos, laukumos, sabiedriskajās ēkās, bibliotēkās, veselības centros un muzejos visā Eiropā. WiFi4EU shēmas budžets laika posmā no 2018. līdz 2020. gadam ir EUR 120 miljoni, lai atbalstītu modernāko Wi-Fi iekārtu uzstādīšanu kopienas dzīves centros.

Šobrīd Eiropā pavisam jau ir reģistrējušās 21926 pašvaldības, 51 no Latvijas. Viļānu novads ir to skaitā un drīzumā plāno uzrunāt pakalpojuma sniedzējus par atbilstošāko vietu izvēli projekta īstenošanai Viļānu novadā.

Sagatavoja:
Viļānu novada pašvaldības projekta vadītāja
Karmena Kotāne

2019-02-11
Iesaki citiem: