Bāriņtiesa aicina pievērst īpašu uzmanību bērnu drošībai un aprūpei

Viļānu apvienības pārvalde 18.Marts, 2020, 15:59 Jaunumi

Bāriņtiesa aicina ziņot:

• Ja pašvaldībā ir bērni, kuri valstī noteikto iebraukšanas ierobežojumu dēļ pašlaik atrodas tuvinieku aprūpē bez likumiskas pārstāvības;
  • Ja ir nepieciešama palīdzība bērniem, kuru vecākiem jāatrodas pašizolācijā, kā arī, vai aizgādnībā esošo personu aizgādņi ir Latvijā un vai ir nodrošināts nepieciešamais atbalsts personai ar ierobežotu rīcībspēju;
  • Ja vecāki neilgu laika periodu ir spiesti atstāt bērnu citas personas aprūpē, nepieciešams informēt viņus par iespēju izdot pilnvaru bērna pārstāvībai attālināti, izmantojot Latvijas notāru pakalpojumus neatkarīgi no tā, kurā valstī vecāks šobrīd atrodas – https://www.latvijasnotars.lv/articles/latvijas-notaru-pakalpojumi-pieejami-attalinati-iepazistiet-digitalakos-no-tiem.

Tāpat, plānojot iespējamo situācijas saasināšanos Covid-19 izplatības gadījumā, nepieciešams sadarbībā ar pašvaldības sociālo dienestu apzināt iespējas nodrošināt bērnus ar ārpusģimenes aprūpi vecāku veselības stāvokļa dēļ, ja vecākiem nebūs citas iespējas nodrošināt bērnu aprūpi.