Akcija “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”

Viļānu novada pašvaldība 5.Jūnijs, 2020, 15:06 Jaunumi

Šajā visiem tik sarežģītajā, trauksmes un pārdomu pilnajā laikā “BILŽU BIROJS” aicina saglabāt možu garu, nedaudz "izkrāsot" savu ikdienu, piedaloties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” un kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” neklātienes dalībnieku.

Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli vai atklātni, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīti ik dienu uzlūkojam, arī gaidot savus iecienītos preses izdevumus. Varētu teikt, ka pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labām domām, vēlējumiem un sapņiem.

Tāpēc palūkosimies, kādas ir mūsu pastkastītes – vai tās eņģes, krampīšus vēl nav pamatīgi saēdis laika zobs? Varbūt pašā pastkastītē jau kādu laiku iemājojusi rūsa? Vai daudzu gadu lietus un sniegi nav līdz nepazīšanai pārvērtuši vectēva darināto koka pastkastīti? Iespējams, ceļmalas pastkastīte klusi skumst pēc svaigas krāsas kārtas un nelielas pielabošanas… bet tikko veikalā pirktā, jaunā pastkastīte priecātos par nelielu, bet īpašu akcentu.

Sakopjot savas mājas un dārzus, ņemsim rokās ne tikai grābekļus un lāpstas, bet arī otas un krāsu bundžas un radoši atjaunosim un mākslinieciskosim savas pastkastītes!

Akcija iecerēta kā krāsains uzmundrinājums un sava radošuma apliecinājums pašiem sev un apkārtējiem.
Ceram, ka rudenī ar plašu pastkastīšu galeriju Latvijas laukos un pilsētas sagaidīsim Latvijas senākā mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” 35 gadu jubileju.

Akcijā privāto pastkastīšu īpašnieki kopā ar bērniem un citiem ģimenes locekļiem tiek aicināti radoši mākslinieciskot savas piemājas pastkastītes, padarīt tās krāsainas un īpašas, lai atjaunota – personalizēta – pastkastīte kļūtu par mājas vizītkarti un arī par oriģinālu vides objektu.
Apgleznot savas pastkastītes aicināti arī uzņēmumi, izglītības iestādes, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas.

Līdz 10. septembrim sūti bildes uz pastkastites@bildes.lv
Kļūsti par “BILDES2020” neklātienes dalībnieku!
Interesantāko darbu autoriem - pārsteiguma balvas!
Plašāka informācija - www.bildes.lv vai 29282866

Iesaki citiem: