Aktualitātes

Viļānu novads uzziedēs 20. augustā

Viļānu novads uzziedēs 20. augustā

“Rikši,” draudzības velobrauciens Viļāni – Dekšāres – Viļāni, ziedu paklājs, piepūšamās atrakcijas, pludmales volejbols, radošās darbnīcas un citi interesanti pasākumi – tas viss Viļānu novada svētkos 20. augustā, kas šogad norisināsies ar devīzi “Viļānu novads zied”. Svētku laikā pasākumi gan bērniem, gan pieaugušajiem notiks ne tikai Viļānos, bet arī novada pagastos.  

Viļānu novadpētniecības muzejs

Muzejā no plkst.10.00 līdz 15.00 varēs apskatīt divas izstādes: mākslinieka Jura Jurjāna darbu kolekciju “Mīlestības zīmē” un Antona Salīša sienas dekoru izstādi “Latvju rakstu motīvi no šķeltām klūdziņām”. Protams, visiem muzeja apmeklētājiem būs piedāvāta apskatei arī pamatekspozīcija “Viļānu novads gadsimtu griežos”, savukārt bērniem tiek piedāvātas interesantas nodarbes radošajā darbnīcā “Latviju rakstu zīmes”.

Strupļu parks

Strupļu parkā no plkst.10.00 ikviens varēs iesaistīties dažādās spēlēs visai ģimenei – mīkstais boulings, “Gulivera lapas,” zelta darts, “Bulli aiz ragiem,” atmiņas spēle. Darbosies arī piepūšamās atrakcijas visai ģimenei. Plkst. 13.00 vasaras estrādē sāksies koncerts, kurā piedalīsies viesu kolektīvi no Gruzijas, Krievijas un Baltkrievijas.

Dekšāres estrāde

No plkst.10.00 visi tiek laipni aicināti veidot ziedu paklāju. No plkst.13.00 līdz 17.00 bērni varēs izbaudīt piepūšamās atrakcijas. Plkst.15.00 koncerts, kurā piedalās kolektīvi no Lagodehi (Gruzija), Glubokoje (Baltrkrievija) un Šliselburgas (Krievija).  Plkst. 16.00 Dekšārēs vēl viens lielisks pasākums – postfolkloras grupas “Rikši” koncerts. Savukārt plkst.17.00 tiks dots starts draudzības velobrauciena uz Lakstīgalu salu Viļānos.

Viļānu pilsētas bibliotēka

Viļānu pilsētas bibliotēkā no plkst. 11 līdz 17.00 visiem interesentiem tiek piedāvāta kolekcionāres I. Mičulišas izstāde “Bitīt, tavu čaklumiņu...”.

Viļānu pilsētas stadions

Novada svētkus varēs pavadīt, piedaloties arī aktīvās atpūtas pasākumos. Biedrība “Volejbola attīstība Latgalē” sadarbībā ar Viļānu novada Sporta skolu organizē Latgales kausa turnīru pludmales volejbolā:

  • 20. augustā plkst.10.00 sacensības vīriešiem NON PRO  grupā
  • 21. augustā plkst.10.00 sacensības veterānu 40+  grupā

No plkst.11.00 pilsētas stadionā sāksies Latvijas Mintauta Kalniņa mednieku kinoloģiskās asociācijas reģionālā šķirnes medību suņu izstāde. Šogad novada svētku laikā visiem tiek piedāvāts Viļānos vēl nebijis izklaides veids – savus spēkus varēs izmēģināt Orbitronā, pilotu un kosmonautu trenažierī lidojuma un bezsvara stāvokļiem. Bērni varēs jautri pavadīt laiku piepūšamajās atrakcijās, kā arī radoši izpausties meistardarbnīcās, apzīmējot sejiņas, kā arī veidojot zīmējumus ar hennu. Ko īpašu varēs iegādāties gardumu tirdziņā. Plkst.14.00 tiks dots starts velobraucienam Viļāni – Dekšāres – Viļāni (pieteikšanās: 29422155 - Juris, 27874853 - Nellija).

Viļānu Sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcā

Plkst.12.00 sāksies pateicības dievkalpojums – Sv. Mise par Viļānu novadu un tā iedzīvotājiem

Svētku gājiens

Kādi gan svētki norit bez svētku gājiena! Arī šogad visi – iestādes, mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, iedzīvotāji, dažādas interešu grupas tiek aicinātas piedalīties gājienā uz svētku noslēguma pasākuma norises vietu – Lakstīgalu salu. Pulcēšanās gājienam plkst.17.30 pie Viļānu kultūras nama.

Svētku noslēgums Lakstīgalu salā

Novada svētki noslēgsies ar krāšņu koncertu Lakstīgalu salā. Uzstāsies pašmāju pašdarbības kolektīvi un viesi – no Gruzijas, Krievijas un Baltkrievijas. Tiks sumināti konkursa “Skaista un sakopta vide Viļānu novadā” laureāti un svinīgi sagaidīti draudzības velobrauciena dalībnieki. Jau par tradīciju kļuva fotogrāfiju izstādes rīkošana svētku koncerta laikā. Šogad apskatei tiks piedāvāta izstāde “Viļāni 70.-80.gados”. Mazāki koncerta apmeklētāji varēs izbaudīt izjādes ar zirgu (maksas atrakcija). Plkst.21.00 varēs izdejoties ballē kopā ar grupu “Mākoņstūmēji”, savukārt plkst.24.00 – diskotēkā kopā ar DJ Arni.

Tiksimies Viļānu novada svētkos! Ieeja uz visiem pasākumiem brīva.*

*Izjāde ar zirgu Lakstīgalu salā ir maksas atrakcija. 

Margarita Isajeva

Sabiedrisko attiecību speciāliste

2016-08-10
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A