Viļānos notiks par tradīciju kļuvusī Lauku diena

SIA “Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs”, APP “Agroresursu un ekonomikas institūts” sadarbībā ar Viļānu novada pašvaldību aicina visus interesentus uz jau ierasto Lauku dienu Viļānos, kas norisināsies 11. jūlijā, plkst. 10.30.

Arī šogad Lauku diena notiks Latgales lauksaimniecības zinātnes centra izmēģinājumu laukos, kur testē vairākas augu kultūras. Lauku dienu apmeklētājiem šis pasākums ir kļuvis par tradīciju, kur var satikties ar kolēģiem un sadarbības partneriem, kā arī uzzināt jaunākās nozares aktualitātes un tehnikas iekārtas, ko pielieto saimniecībās.

Pasākuma laikā notiks lauksaimniecības tehnikas demonstrējumi, apmeklētāji tiks iepazīstināti ar laukaugu audzēšanas tehnoloģiju agrotehnisko paņēmienu pētījumu rezultātiem, ar pākšaugu šķirnēm un to audzēšanas tehnoloģijām, ar vasaras un ziemas rapša jaunākajām šķirnēm un to audzēšanas tehnoloģijām, ar kaņepju šķirņu audzēšanas tehnoloģijām, ar šķiedras linu kolekciju un selekciju, tiks salīdzinātas kartupeļu šķirnes un to audzēšanas tehnoloģijas, tiks demonstrēti bioloģiskās lauksaimniecības izmēģinājumi, kā arī sojas un lopbarības miežu izmēģinājumi.

Lauku dienas dalībnieki:

Zemkopības ministrija, Agroresursu un ekonomikas institūts, AREI Priekuļu pētniecības centrs, AREI Stendes pētniecības centrs, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Malnavas koledža, Biomasas Tehnoloģiju centrs, LLKC Rēzeknes nodaļa, Latvijas industriālo kaņepju asociācija, Baltiks EAST, BASF, Baltic Agro, Lantmannen SW Seed AB, Yara, Syngenta, Nufarm, Bio Energy, Latraps, Agrolitpa, Linas Agro, Ražošanas tehnoloģijas-GreenOK, Corteva Agriscience, Saulkalne S (Faxe Kalk A/S), Graintech, EURORISK Latvija, Greising Latvia, Wurth, Seesam Insurance AS, Baltic Invest, Tehauto Latgale, KG Knutsson, Auto Welle, Citadele līzings un faktorings, Baltic Publishing Group, SEB banka, Domenikss, Swedbank līzings, Klajumi, Balta, Neste Latvija, Cross Chem, Dotnuva Baltic, Konekesko Latvija, Dojus Latvija, Agritech, Baumaschinen Lettland, Vaderstad, Lytagra, Pakavs, Valtek, Intrac Latvija, Avesco, Ingteh, Gultnis , Agrimatco Latvia, Inchape Motors Latvia, Wess Auto Group, Moller Auto, Moller Auto Latvia, AD REM Auto, IKU Eduards, Lolus, Agrio, Avar Auto, Volvo Truck Latvia, Agrotehnika Smiltene, Silja, Amazone, Precision Farming, Armuss, Kalnakrogs, Agritrade R, AgTech, Hansa Flex Hidraulika, Investa Ltd, Agerona, Vairis Š, Agro Broker, Mežsaimnieks, Auto Blitz, Mūsa Motors, Green Motors, Baltyre Latvia, Dobeles Dzirnavnieks, Zelmeņi, DeLaval, Horst Serviss, Salika, Winkler baltija, Baltic Vianco Trading, Life Group, Eternic Baltic, UAB Renteksa, UAB Kretagra, Cēsu Gaļas kombināts, Timac Agro Latvia, AnAgro, Scandagra Latvia SIA, Rēzeknes Dzirnavnieks, Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība.

Darba kārtība:

9:30-10:30 - Dalībnieku reģistrācija

10:30 -11:00 - Atklāšana

11:00- 17:00

• Jaunākās lauksaimniecības tehnikas demonstrējumi
  • Laukaugu audzēšanas tehnoloģijas, agrotehnisko paņēmienu pētījumi (ziemāju un vasarāju graudaugu kultūras)
  • Vasaras rapša jaunākās šķirnes, to audzēšanas tehnoloģijas
  • Kaņepju selekcija un audzēšanas tehnoloģija
  • Šķiedras linu kolekcija un selekcija
  • Kartupeļu šķirņu salīdzināšana un audzēšanas tehnoloģija
  • Bioloģiskās lauksaimniecības izmēģinājumu demonstrējumi
  • Sojas un lopbarības miežu izmēģinājumi

Informācija par pasākumu:

Dr. Agr. Veneranda Stramkale, tālr. 29465004, e-pasts:llzc.vilani@gmail.com

Informācija par tehnikas demonstrējumiem:

Mg. Aldis Stramkalis, tālr. 26665575, e-pasts:aldis.llzc@gmail.com

Informācija par tirdzniecības iespējām:

Ērika Jermanova, tālr. 24864734, e-pasts: tirgus@vilani.lv

Lauku dienas norises vieta:

Viļānu – Rēzeknes šosejas 3. km

Apmeklētājus un dalībniekus, publicējot fotogrāfijas sociālajos tīklos (Instagram un Facebook), aicinām izmantot mirkļbirkas #EsLaukuDienā2019 un #Viļāni.

Tiksimies Lauku dienā Viļānos!

Pasākumu organizē:

Sadarbībā ar: