Jauniešu deju kopa “Austra” iekaro kalnu virsotnes

Augusta sākumā Viļānu KN jauniešu deju kopa “Austra” devās koncertbraucienā uz Tatru kalniem. Slovākijas un Polijas iedzīvotāji un citu valstu tūristi tika iepazīstināti ar latviešu tautas tērpu, tradīcijām un dejām. Austras dejotāji starp uzstāšanās reizēm kāpa kalnos, ar plostiem devās pa kalnu upi un baudīja vietējo dabu.

No 8. līdz 15. augustam Viļānu kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Austra”, pieaicinot Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas studentes, devās koncertbraucienā uz Tatru kalniem. Brauciena laikā deju kolektīvs sniedza 2 koncertus – Spišas pilī Slovākijas Austrumos un Zakopane pilsētas centrā Polijā. Koncerta programma tika veidota ar mērķi iepazīstināt apmeklētājus ar latviešu tautas tērpu, atspoguļot tautas dejas dzīvās mūzikas pavadībā, nedaudz pastāstīt par Latviju un vietējām tradīcijām, kā  arī iesaistīt atnācējus, iemācot dažus deju soļus. Tika iegūtas daudzas pozitīvas atsauksmes no skatītājiem un iepazīti jauni cilvēki.

Papildus koncertiem, brauciena dalībnieki devās iepazīt vietējo apkārtni. Slovākijā tika aplūkoti Studeneho ūdenskritumi, savukārt Polijā izstaigāta skaistā Strazyska ieleja, ar plostiem izbraukts pa Dunajecas upi un iekarotas pāris Zakopane kalnu virsotnes.

Deju kolektīva vadītāja Lūcija Kukaine dalās savās izjūtās par braucienu: “Man prieks par kopā būšanu nedēļas garumā, kurā vēlreiz pārliecinājos par savu dejotāju pozitīvo enerģiju, saliedētību, sportiskumu un atraktivitāti. Man prieks par to, cik saprotama ir dejas un mūzikas valoda, kura liek dažādu tautību cilvēkiem būt priecīgiem un draudzīgiem. Ceru, ka Slovākijas un Polijas Tatru kalnu varenums, skaistā daba un ūdenskritumu burvība dos ikvienam brauciena dalībniekam enerģiju saviem darbiem un turpmākajam dejas ceļam.”

Dejotāji atzīst, ka šis bija viens no pasākumiem, kas vairāk saliedēja kolektīvu un ļāva vienam otru labāk iepazīt. “Austras” dejotāja Samanta: “Tā īsā nedēļa Slovākijā un Polijā bija kā šīs vasaras odziņa. Nepārspējamā daba, milzīgie kalni un superjautrā kompānija bija tieši tas, ko vajag, lai brauciens būtu neaizmirstams. Cilvēku smaidi un sajūsma par mūsu tautas dejām lika priecāties un lepoties arī man, ka esmu no Latvijas. Pievarētais pārgājiens arī bija īpašs, jo sapratām, ka arī mēs, dejotāji, varam uzkāpt kalnā.”

JDK “Austra” pateicas Viļānu novada pašvaldībai par atbalstu, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas studentēm par muzikālā pavadījuma nodrošināšanu, kā arī savām ģimenēm un draugiem par pozitīvajiem vēlējumiem visa ceļojuma laikā.

Teksts:Agita Vigupe,

Viļānu kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja

Foto: JDK "Austra"

2016-09-06