Aktualitātes

Eiropas kultūras mantojuma dienas arī Viļānos

Eiropas kultūras mantojuma dienas arī Viļānos

Šajā nedēļas nogalē, no 9. līdz 12. septembrim, visā Latvijā notiks kultūras pieminekļu īpašnieku rīkoti Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi – semināri, ekskursijas, radošās darbnīcas, koncerti, kas šogad veltīti kultūrvēsturiskajai ainavai, lai akcentētu tās īpašo lomu cilvēka dzīves kvalitātes veidošanā un ceļā uz Latvijas simtgadi aicinātu pievērst uzmanību kultūrvēsturiskajai ainavai kā Latvijas ilgtermiņa attīstībai nozīmīgai tēmai. Šajā laikā pasākumi notiks 56 vietās. Pirmo reizi Eiropas kultūras mantojuma dienās piedalās arī Viļānu muiža, kurai no 8. septembra piešķirts vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss. 

Pasākumus Kultūras mantojuma dienu ietvaros rīko Viļānu Mūzikas un mākslas skola. Rīt, 10. septembrī, no plkst.10.00 līdz 13.00 Viļānu Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņu darbu izstāde skolas telpās “Muižai būt!” un rudens plenērs “Muiža noskaņās”, savukārt plkst.13.00 muižas parkā skolas kameransambļa priekšnesums “Tev, Viļānu muiža”.

Eiropas kultūras mantojuma dienas ir starptautiska iniciatīva, kas katru gadu septembrī aicina kultūras pieminekļu saimniekus uzņemt ieinteresētus ciemiņus, lai dalītos zināšanās un sniegtu iespēju ikvienam veidot saikni ar kultūras mantojumu, iepazīstot to neikdienišķā veidā.Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. 

Informācijas avots:

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija

“Eiropas kultūras mantojuma dienas”

2016-09-09
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A